Nový šéf Lesní správy Lány Michal Pernica. Foto: FB

Prezident jmenuje nového ředitele Lesní správy Lány. Stane se jím Michal Pernica, Pavel Rus končí

Novým ředitelem Lesní správy Lány se stane Michal Pernica. Ve funkci vystřídá současného ředitele Pavla Rusa.

Nový šéf Lesní správy Lány Michal Pernica uspěl ve čtyřkolovém výběrovém řízení, do kterého se přihlásilo 42 uchazečů.

„Jmenován bude v příštím týdnu,“ informovala kanceláře prezidenta Petra Pavla s tím, že ve funkci vystřídá současného ředitele Pavla Rusa.

Lesní správě Lány, která sousedí s letním sídlem českých prezidentů, dosud šéfoval Pavel Rus, o kterém v říjnu Seznam zprávy napsaly, že pokračuje v podobné zajeté praxi, jako tam panovala za exšéfa Miloše Baláka pod prezidentem Milošem Zemanem.

Rusa vystřídá Michal Pernica

„Peníze ze zakázek dál tečou ke známým odsouzeného exšéfa Miloše Baláka. Jeho nástupce Rus se beze smlouvy ubytoval na zámečku Amálie, nájemné splatil až po dotazech novinářů,“ napsaly v říjnu Seznam zprávy.

Teď ale Rus končí a vystřídá jej Michal Pernica.

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Jana Vohralíková k tomu uvedla: „Od nového ředitele si slibujeme kvalitní vedení organizace, zodpovědnou správu majetku a rozvojové programy pro veřejnost“.

Michal Pernica je absolvent Mendelovy zemědělské univerzity v Brně. Od roku 2019 až do současnosti byl ředitelem společnosti Lesy Colloredo Mansfeld. Pro rodinu Colloredo – Mansfeldů pracoval už od roku 2013, na starost měl provoz lesního a rybničního hospodářství, zajištění ostatního majetku rodiny i správu nemovitostí a pozemků. 

V lánské oboře už pracoval

Pernica byl v Lesní správě Lány již zaměstnán, a to od roku 2005 do roku 2013 jako vedoucí střediska lesní výroby, dopravy a odbytu. Zodpovědnost nesl za zajištění lesního provozu majetku, zajištění odbytu dřevní hmoty a její přepravy odběratelům i provozu myslivosti v honitbě Lánské Lesy.

Je to další personální změna v okolí prezidenta Petra Pavla. Po nedávném odchodu tiskové mluvčí Markéty Řehákové, bylo oznámeno, že nyní končí také prezidentova kancléřka Jana Vohralíková.