Tragická nehoda na dálnici D1 u Průhonic. Foto: ŘSD

Tragická nehoda na dálnici D1 u Průhonic: Muže srazilo auto, utíkal přitom od loupeže!

Tragická nehoda na dálnici D1 u Průhonic blokovala v úterý ráno provoz na 5. kilometru před Prahou. Na úrovni benzinových stanic přebíhal dálnici muž a srazilo jej auto, následně přeletěl do protisměru, kde bourala další auta.

Podle prvotních zjištění přebíhal muž dálnici D1 poté, co zřejmě něco odcizil na čerpací stanici. Při přebíhání nejvytíženější české dálnice ho ale na zhruba 5. kilometru ve směru na Prahu srazilo vozidlo. „Následně chodce náraz odrazil a přeletěl do protisměru, kde se kvůli tomu srazila další auta,“ informovala Policie ČR.

Utíkal muž od vykradeného auta?

Celkem havarovalo čtyři osobní a dvě nákladní auta. Ve směru do Prahy je průjezdný jeden jízdní pruh a na Brno dva. Na místě zasahují všechny složky IZS a je předpoklad, že se v místě budou tvořit dlouhé kolony. Zatím ale byla doprava ve směru na Brno plynulá. Ve směru do Prahy byla dálnice uzavřená a objíždí se přes benzínovou stanici.

„Na místě jsou také kriminalisté, jelikož pracujeme s informací, že muž přebíhal dálnici, protože utíkal od provedeného vloupání do vozidla na parkovišti,“ dodali policisté.

Záchranka odvezla další dva zraněné

„Kromě sraženého chodce, který svým zraněním na místě podlehl, jsou na místě i další tři zraněné osoby, všechny při vědomí, mimo ohrožení života,“ uvedla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

“Na místě zasahovaly dvě posádky RZP, lékař IP a koroner. Z místa byly odvezeny nakonec další dvě osoby, žena a muž ve věku okolo 60 let. Oba při vědomí s poraněním hrudníku,” dodala mluvčí.

Provoz je nyní veden přes přilehlou čerpací stanici. Předpoklad úplného obnovení provozu je v úterý kolem 10. hodiny dopoledne.

VW Golf za 36 tisíc, nový iPhone 15 PRO MAX za 11 tisíc. Začala dražba zabaveného majetku!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *