Závodník Michal Fikejs zemřel po nehodě na Podorlické rally. Zdroj: FB

Podorlická rally: Po nehodě do stromu zemřel 28letý závodník a podnikatel Michal Fikejs

Velkým neštěstím skončila Podorlická rally. Závodník Michal Fikejs zemřel po vážné nehodě, k níž došlo v sobotu u Skuhrova nad Bělou. Se svým závodním speciálem narazil do stromu.

Jak už jsme vás informovali, tradiční závod Podorlická rally postihla v sobotu tragická nehoda. Závodní speciál číslo 29 narazil do stromu poblíž Skuhrova nad Bělou na Rychnovsku. V rychlosti, která je při závodech na uzavřené trati běžná, to byl pochopitelně zdrcující náraz, který navíc vůz dostal zboku.

„Vozidlo bylo po nárazu do stromu zdemolované, řidiče museli hasiči z vozidla vyprostit,“ potvrdili hasiči z HZS Královehradeckého kraje. Podle policie i pořadatelů řidiče transportoval s vážným zraněním do nemocnice vrtulník, spolujezdce odvezla sanitka.

Podorlická rally: Michal Fikejs zemřel v nemocnici

Bohužel v neděli přišla tragická zpráva. „V neděli 26. května 2024 ráno po včerejší nehodě na rychlostní zkoušce Podorlické rally prohrál boj o život Michal Fikejs. Boj stejně těžký, jako umí být rally samotná. Je to vášeň, která nás i přes všechna rizika u motoristického sportu drží. Jsi jedním z nás a my jsme s Tebou. Kamarádi, soupeři, pořadatelé i diváci. Michale děkujeme. Upřímnou soustrast pozůstalým,“ napsali pořadatelé závodu.

Michal Fikejs byl podnikatel a systémový inženýr z Pardubicka, provozoval stejnojmennou firmu a vytvářející počítačový software. Úspěšný podnikatel měl velkou zálibu právě v autech a závodění. To se mu bohužel stalo předčasné osudné. Zemřel v pouhých 28 letech.

Okolnosti nehody podle policejní mluvčí vyšetřuje policie. Není to bohužel v poslední době jediná tragická nehoda v rámci závodů. 20. dubna po nehodě na Rally Šumava zemřela navigátorka Alena Krejčíková.

VIDEO: Tragédie na Rallye Šumava! Po nehodě zemřela spolujezdkyně Alena Krejčíková

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *