Tragická nehoda na Rallye Šumava. Foto: FB / Jarda Trix

VIDEO: Tragédie na Rallye Šumava! Po nehodě zemřela spolujezdkyně Alena Krejčíková

Z Rallye Šumava dorazila smutná zpráva. Spolujezdkyně Alena Krejčíková přes veškerou snahu lékařů zemřela na následky těžké nehody na první rychlostní zkoušce.

Tragédie poznamenala Rallye Šumava v sobotu na první rychlostní zkoušce. Nedaleko Strážova havarovala posádka číslo 55 ve voze Subaru Impreza. Řídil jej 45letý Jaroslav Krejčík a spolujezdkyní a navigátorkou byla pravděpodobně jeho manželka 41letá Alena Krejčíková.

„Řidič s vozidlem z dosud přesně nezjištěných příčin vylétl s vozidlem mimo trať do pole, kde s ním havaroval,“ uvedl policejní mluvčí Ondřej Hodan. Posádka utrpěla vážná zranění, bohužel spolujezdkyně natolik vážná, že jim následně v nemocnici podlehla.

„Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška, přesto byl u něj nařízen i odběr krve v nemocnici. Dále se nehodou budou zabývat kriminalisté z Klatov,“ doplnil mluvčí Hodan.

Nehoda na Rallye Šumava: Spolujezdkyně zemřela v nemocnici

„Vedení Rallye Šumava Klatovy s politováním oznamuje, že spolujezdkyně posádky SČ 55 přes veškerou snahu lékařů zemřela na následky těžké nehody po transportu do Plzeňské fakultní nemocnice,“ potvrdili organizátoři šumavské rallye.

„V souvislosti s nastalou situací proběhne večerní setkání s posádkami, na kterém bude rozhodnuto o dalším průběhu soutěže,“ dodali organizátoři s tím, že další dnešní rychlostní zkoušky byly zrušeny.

Alena Krejčíková zemřela na Rallye Šumava, lidé pro rodinu vybrali přes 800 tisíc korun!

Rallye Šumava letos provází smůla, po krásných letních dnech, silnice opět pokryl sníh, místy námraza a četné kaluže plné vody. Už včera se přitom stala vážná nehoda na historické rallye, která předcházela hlavnímu závodu.

Rakouský řidič rozsekal Porsche 911 o strom

Dvaapadesátiletý závodník z Rakouska narazil se svým Porsche 911 do stromu. Auto silně zdemoloval a sám utrpěl vážná zranění a byl transportován taktéž vrtulníkem do Fakultní nemocnice Plzeň. Vážná zranění utrpěla i jeho žena, která mu rovněž dělala navigátorku.

Další nehody provázely i hlavní závod, kromě tragické nehody Subaru, další z nehod na sobotní rychlostní zkoušce Rallye Šumava zachytil fanoušek Marek Prokop. Podle záběrů, které zveřejnil na sociálních sítích, jeden ze závodních vozů v rychlosti narazil do těžkých rolí slámy, které sloužily jako takzvaný retardér na silnici.

Podle všeho řidič nezvládl odbočit správným směrem vpravo a pokračoval rovně do zábran. Tato havárie se naštěstí obešla bez vážnějších zranění.

Podívejte se na VIDEO:

Tolik to bolí! Alena Krejčíková zemřela na Rallye Šumava, rodina nemá ani na pohřeb!