Policie vypátrala pachatele znásilnění v Plzni. Zdroj: PČR

Znásilnění v Plzni: Dívku pořezal a zabalil do pytle mladý Ukrajinec

/VIDEO/ Cizinec znásilnil v Plzni mladou dívku, pak jí pořezal, zabalil do pytle a hodil ze srázu do lesa. Podle informací MF DNES se prý jedná o mladého Ukrajince.

Plzeňská kriminálka již obvinila 18letého cizince z pokusu o vraždu a ze znásilnění. K hrůznému činu došlo v úterý 8. srpna 2023 v nočních hodinách v Plzni. „Podle zatím zjištěných skutečností vylákal dnes obviněný muž poškozenou dívku na procházku kolem řeky s tím, že po cestě odnese nějaké věci svému známému. Jelikož se dívka s mužem po určitou dobu znala, souhlasila,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Muž ale během procházky podle informací ČRzpráv.cz změnil směr a nečekaně se vydal do nedalekého lesíku. Dívce, která šla s ním, tam svázal ruce, přelepil ústa a znásilnil ji. Následně ji způsobil ještě řezné zranění a vyhrožoval smrtí.

„Pak dívku zabalil do pytle, shodil ze srázu do lesa a z místa odešel. Dívce, která předstírala smrt, čímž si pravděpodobně zachránila život, se podařilo dostal z místa pryč a zavolat si zdravotnickou záchrannou službu. Ta nás okamžitě o případu informovala,“ uvedla policistka Raindlová.

Podle informací MF DNES se mělo jednat o Ukrajince, lidé už se prý na sítích svolávají k protestu proti Ukrajincům. Incident tak zřejmě vyvolá další vlnu nenávisti vůči uprchlíkům z Ukrajiny.

Policie okamžitě rozjela rozsáhlou pátrací akci s nasazením maximálního počtu policistů. Pátrali nejenom po samotném podezřelém ale i po důležitých kriminalistických stopách. Po pár hodinách se podařilo vypátrat nejenom důležité stopy, ale i zadržet samotného podezřelého muže.

Ten byl převezen do policejní cely a kriminalisté se začali věnovat procesním úkonům. „Vrchní komisařka odboru obecné kriminality muži sdělila obvinění z trestného činu vraždy ve stádiu pokusu a znásilnění. Rovněž bude z naší strany podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby,“ uvedla Raindlová.

Policie vypátrala pachatele znásilnění v Plzni. Zdroj: PČR