Nehodu vlaku a kamionu v Olomouci zachytily kamery. Zdroj: PČR

VIDEO: Okamžik srážky vlaku s kamionem v Olomouci zachytily kamery

Policie obvinila 65letého cizince, který vjel s kamionem na železniční přejezd v Olomouci, kde do něho následně vrazil vlak a oba začaly hořet.

V případu dopravní nehody na železničním přejezdu v olomouckých Bělidlech, ke které došlo v úterý 17. října krátce před půl devátou ráno, již padlo obvinění. Včera zahájili kriminalisté územního odboru Olomouc trestní stíhání 65letého cizince, kterého obvinili ze spáchání obecného ohrožení z nedbalosti.

„Obviněný se jakožto řidič nákladního vozidla Scania s návěsem, jedoucí od Hodolan k Pavlovické ulici, pravděpodobně plně nevěnoval řízení a na železniční přejezd měl vjet na červenou. Následně došlo ke střetu s právě projíždějícím osobním vlakem mířícím od Velké Bystřice k olomouckému hlavnímu nádraží,“ sdělila policejní mluvčí Petra Vaňharová.

V danou chvíli v něm cestovalo zhruba třicet osob. Vlivem nárazu se oddělil návěs od tahače, jehož nádrž zachvátil požár. Plameny se rozšířily na celou nákladní soupravu, osobní vlak a automobil, který přijel k přejezdu v opačném směru než nákladní vozidlo.

Nehoda si vyžádala zranění řidiče nákladního auta, vlakvedoucího a nejméně šesti osob cestujících ve vlaku. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena přes 30 milionů korun.

Trestní stíhání obviněného probíhá na svobodě. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let nebo peněžitý trest.

VIDEO: Nehodu vlaku a kamionu v Olomouci zachytily kamery. Zdroj: PČR
VIDEO: V Olomouci se srazily vlak a náklaďák, ten následně začal hořet!