Nehoda vlaku a náklaďáku v Divišově ulici v Olomouci. Zdroj: PČR

VIDEO: V Olomouci se srazily vlak a náklaďák, ten následně začal hořet!

Vážná nehoda vlaku, nákladního a osobního auta se stala v Olomouci Divišově ulici. Nákladní vůz po srážce s vlakem začal hořet.

K vážné nehodě vlaku, nákladního a osobního auta došlo v úterý ráno na železničním přejezdu v Divišově ulici v Olomouci. Po srážce začal hořet kamion, požár se rozšířil i na osobní auto Škoda Octavia, která stála za ním a rovněž na vlak, kde plemeny zasáhly kabinu.

Na místě zasahují záchranáři, hasiči i policisté. „V současné chvíli probíhá hasební zásah. Na místě je 8 jednotek hasičů, zdravotnická záchranná služba i policie. Poskytli jsme první pomoc 5 zraněným,“ sdělila kolem půl desáté mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Podle hasičů bylo z vlaku evakuováno zhruba 30 cestujících. „Díky rychlé reakci vlakvedoucího a strojvedoucí byli všichni cestující včas evakuováni. Podle zatím dostupných informací jsou naši kolegové nyní v péči lékařů,“ informoval mluvčí Českých drah.

Provoz na nádraží v Olomouci byl po požáru na zhruba dvě hodiny zastaven, kolem desáté hodiny se jej podařilo částečně obnovit. „V Olomouci je zapnuto trakční vedení a provoz je obnoven. Doprava se ale bude stabilizovat postupně. Počítejte, prosím, proto se zpožděním vlaků,“ informovala Správa železnic.

Úplně zastavena je doprava pro auta v Divišově ulici. „Stále probíhají odklízecí práce, Divišova ulice proto zůstává zavřená. Odhadovaný čas ukončení omezení je okolo úterní půlnoci,“ dodala Policie ČR

V Olomouci se srazily vlak a kamion, ten pak začal hořet. Video: PČR. Pro přehrání povolte cookies.