Na Tank ONO se opět stojí fronty. Foto: ČRzprávy

Na benzinkách Tank ONO zlevnil benzin na 36,50 Kč, zase se tvoří fronty

Cena benzínu v Česku v uplynulých týdnech postupně klesala, síť čerpacích stanic Tank ONO už prodává Natural 95 jen za 36,50 Kč.

Jezdit do Polska pro levný benzín se už Čechům nevyplatí. Velké cenové rozdíly, které platily v uplynulých měsících, jsou částečně smazané a s ohledem na dojezdovou vzdálenost, to již příliš nemá smysl.

Zatímco v Polsku po volbách palivo plíživě zdražuje z dříve atraktivních v přepočtu 33 korun za litr směrem nahoru, v Česku naopak mírně ceny klesaly. A tak se téměř vyrovnaly.

Například obvykle nejlevnější síť čerpacích stanic Tank ONO ve čtvrtek zlevnila z necelých 38 korun na 36,50 za litr Naturalu 95. Diesel ONO prodává o korunu dráž, tedy za 37,50.

Na řadě čerpacích stanic této značky se tak už během čtvrtka tvořily dlouhé fronty aut, řidiči často tankovali benzin i do zásoby.

Ceny benzinu budou dál klesat

Ceny paliva se ovšem podstatně liší podle lokality i podle konkrétních řetězců. Průměrný částka je tak o něco vyšší. Litr naturalu se na benzinkách ve středu prodával v průměru za 38,85 a diesel v průměru za 39,31 koruny za litr.

Na ceny paliv tlačí vývoj cen ropy na světových trzích, které setrvale klesají. Je to zejména z důvodu z obav před světovou recesí. Naopak cenu stále drží celkem vysoko přepočet kurzu na koruny.

Podle analytika společnosti Finlord Borise Tomčiaka se řidiči mohou těšit ještě na další pokles. „V nejbližším týdnu očekáváme další zlevňování paliv. U benzinu by měl být pokles cen o více než padesát haléřů,“ sdělil Tomčiak.