Vážná dopravní nehoda hned čtyř aut a autobusu v pondělí ráno zkomplikovala dopravu na silnici mezi Neslovicemi a Tetčicemi na Brněnsku. Foto: PČR

Auto na Brněnsku vjelo do protisměru, nabořilo tři auta a autobus

Vážná dopravní nehoda hned čtyř osobních automobilů a autobusu v pondělí ráno zkomplikovala dopravu na silnici mezi Neslovicemi a Tetčicemi na Brněnsku. Několik lidí bylo zraněno.

Podle prvotních informací Policie ČR měl řidič jednoho z automobilů přejet do protisměru, kde došlo ke střetu s jiným vozidlem a následně do nehody vjela další auta, která již zřejmě nemohla dobrzdit. Do nehody se připletl také autobus s cestujícími.

Na místě je tak zůstal lehce poškozený autobus, tři osobní auta a jedna dodávka, které na tom byly o poznání hůře. Asi nejvíce bylo poškozené červené SUV značky Škoda, které má nabořenou přední část vozu. Posádku nejspíš před většími následky zachránil systém airbagů, které uvnitř vozu viditelně vybuchly.

Podle dosavadních informaci tři lidé utrpěli poměrně vážná zranění, jednoho účastníka nehody museli hasiči z auta vyprostit. Záchranáři je vrtulníkem a sanitkami transportovali do brněnských nemocnic.

Ačkoli se nehoda stala v pondělí kolem 7. hodiny ráno, vyšetřování a odklízení havarovaných vozů potrvá několik hodin, zřejmě celé pondělní dopoledne. „Počítejte se zdržením,“ informovala Policie ČR. Jak a proč se nehoda stala, je předmětem dalšího policejního vyšetřování.

Potíže ale měli řidiči ráno také na Pražském okruhu, kde se srazila dodávka a kamion.