Navigátora ALena Krejčíková zemřela při nehodě na Rallye Šumava. Foto: znesnaze21

Tolik to bolí! Alena Krejčíková zemřela na Rallye Šumava, rodina nemá ani na pohřeb!

Motoristický svět je v slzách. Navigátorka Alena Krejčíková zemřela při tragické nehodě na Rallye Šumava. Neštěstí je o to horší, že auto řídil její manžel Jaroslav. Rodina teď nemá peníze ani na pohřeb.

Různé karamboly k rallye, které se jedou na veřejných silnicích, zkrátka patří. Přináší adrenalin a zábavu tisícům fanoušků, kteří s napětím sledují závodníky, jež se snaží co nejrychleji projet často náročné a záludné trasy po uzavřených, ale běžných silnicích.

Také na víkendové Rallye Šumava byli diváci svědky hned několika nehod. Už v pátek dvaapadesátiletý závodník z Rakouska narazil se svým Porsche 911 do stromu. Auto silně zdemoloval a sám utrpěl vážná zranění a byl transportován taktéž vrtulníkem do Fakultní nemocnice Plzeň. Vážná zranění utrpěla i jeho žena, která mu dělala navigátorku.

Další nehody provázely hlavní závod, kdy na sobotní rychlostní zkoušce například jeden z vozů v rychlosti narazil do těžkých rolí slámy, které sloužily jako takzvané retardéry na silnici.

Rallye Šumava završila tragická nehoda

Bohužel ale tentokrát vše zašlo až moc daleko a první rychlostní zkouška si vyžádala daň nejvyšší. Jak už od nás víte, na první rychlostní zkoušce Rallye Šumava havarovala poblíž obce Strážov posádka Subaru Impreza. „Vůz vylétl ze silnice do pole,“ uvedl policejní mluvčí Ondřej Hodan s tím, že příčiny nehody policie stále vyšetřuje. Pravděpodobně roli sehrálo nevlídné počasí a stav vozovky, policie si zřejmě nechá udělat odborné posudky.

Závodní speciál řídil 45letý Jaroslav Krejčík a spolujezdkyní a navigátorkou byla jeho manželka – 41letá Alena Krejčíková. Ta bohužel utrpěla velmi vážná zranění a po transportu do plzeňské fakultní nemocnice zemřela.

Tragédie pro manžela i syna

Rallye Šumava se tak pro manžele Krejčíkovi proměnila v rodinnou tragédii. Po Aleně zůstal nejen sám zraněný manžel Jaroslav ale i jejich syn. Vžít se do pocitů pana Jaroslava může jen ten, kdo něco takového zažil. „Je to jakoby vyhasly dva životy, když vám při vaší nehodě zemře někdo, koho milujete a s kým žijete, máte stejné zájmy, je to zkažený život,“ vysvětluje psychiatr, který se věnuje pozůstalým obětí dopravních nehod.

Krejčíkovi měli společnou vášeň v motorsportu, závodili spolu 11 let a patřili tak ke zkušeným posádkám. Rallye Šumava jeli poprvé loni. „I když to bylo těžké, dokázali jsme to a splnili si sen startovat na domácí soutěži,“ řekl loni Jaroslav Krejčík. Bohužel letos to byla jejich poslední jízda.

Alena Krejčíková rozdávala radost

Alena byla rodačka z Klatov a všichni tady na ní vzpomínají v tom nejlepším. „Byla úžasná máma i kamarádka, vždycky myslela na druhé. Milovala svoji rodinu, je to hrozné,“ shodují se známí rodiny i další obyvatelé Klatovska.

Alenu Krejčíkovou oplakávají i fanoušci motorsportu, jsou v šoku z toho, co se stalo. Rallye Šumava byla ještě ten den po tragické nehodě pro letošek zrušena.

„Bohužel, nyní její manžel přišel o vše – nejbližší osobu i sportovního parťáka. Navíc na poslední soutěž hodně šetřili, a tak na tom ani není dobře ani materiálně. Skvělou manželku a maminku jeho syna mu už nikdo nevrátí, ale můžeme mu společně ukázat, že tu nezůstal sám, a že za ním stojíme a soucítíme,“ píší fanoušci motorsportu, kteří založili na platformě znesnaze21 sbírku. Patronem sbírky je Vojtěch Štajf, mistr ČR Sprintrally.

Rodina nemá ani na pohřeb

Jak sbírka pomůže? Podle zakladatelů příspěvek do sbírky pomůžete i s posledním rozloučením s Alenou Krejčíkovou, protože rodina nyní nemá kvůli těžké finanční situaci ani na její pohřeb.

Lidé se však rozhodli pomoci ze všech sil. Jen za pár hodin trvání sbírky už rodině poslali přes 300 tisíc korun. To by mělo pokrýt náklady na důstojný pohřeb i první týdny života rodiny bez manželky a maminky.

„Alena rozdávala lásku a tuny pozitivní energie, kudy prošla. Věřila v dobro, co je v lidech. Nikdy za život o nikom neřekla nic špatného a nikdy nikoho nesoudila. Byla bojovnice, která nikdy nic nevzdala a ke všemu se stavěla čelem a hrdě,“ sdělil o své zemřelé ženě Jaroslav Krejčík.

“Za celou kariéru jsme měli jen dvě nehody,” vzpomíná manžel

„Dokázala z nás vytáhnout maximum. Za celou dlouhou kariéru jsme měli jen dvě nehody a bohužel tato se jí stala osudnou a podlehla těžkému poranění hlavy. Navždy nás tímto opustil anděl, kterého může člověk najít pouze jednou za život. Bolest z jejího odchodu je nesnesitelná a tuze těžká,“ říká vdovec pan Krejčík.

„Vždy říkala, že vítěz je každý, kdo vyhraje sám nad sebou. Že nic není tak důležité jako láska jednoho k druhému. Nic materiálního nikdy nenahradí brzkou osobu, kterou máme v srdíčku. Přála si, aby si lidi neubližovali jen pro svůj prospěch a slávu. Přála si, aby si lidé pomáhali v těžkých chvílích a byli na sebe hodní,“ vzpomíná nakonec pan Krejčík.

Alena Krejčíková zemřela na Rallye Šumava, lidé pro rodinu vybrali přes 800 tisíc korun!