Alena Krejčíková zemřela po tragické nehodě na Rallye Šumava. Zdroj: Filmpro a parte

Alena Krejčíková zemřela na Rallye Šumava, lidé pro rodinu vybrali přes 800 tisíc korun!

Nečekaně vysokou sumu vybrali mezi sebou lidé v rámci sbírky pro pozůstalou rodinu 41leté navigátorky. Alena Krejčíková totiž o víkendu zemřela po tragické nehodě na Rallye Šumava.

Až dojemně působí, jak se příznivci motorsportu a další semkli, aby pomohli pozůstalé rodině, které o víkendu zemřela maminka, manželka a především navigátorka Alena Krejčíková. Jak už od nás víte, na první rychlostní zkoušce Rallye Šumava minulý týden havarovala poblíž obce Strážov posádka Subaru Impreza.

„Vůz vylétl ze silnice do pole,“ uvedl policejní mluvčí Ondřej Hodan s tím, že příčiny nehody policie stále vyšetřuje. Pravděpodobně roli sehrálo nevlídné počasí a stav vozovky, policie si zřejmě nechá udělat odborné posudky.

Tragická nehoda na Rallye Šumava

Závodní speciál řídil 45letý Jaroslav Krejčík a spolujezdkyní a navigátorkou byla jeho manželka – 41letá Alena Krejčíková. Ta bohužel utrpěla velmi vážná zranění a po transportu do plzeňské fakultní nemocnice zemřela. Přátelé rodiny založili sbírku na webu znesnáze.cz, kde byla původní prosba o 160 tisíc korun.

Peníze měli pomoci rodině do těžkých začátků a především uspořádat důstojný pohřeb paní Aleně. Manželé Krejčíkovi totiž dali všechny své úspory právě do svého velkého a nákladného koníčku, kterým bylo závodění. Loni poprvé se jim podařilo jet skutečný závod rallye po mnoha letech těžké dřiny.

Sen však nyní překazila krutá nehoda. „Manžel paní Krejčíkové přišel o vše – nejbližší osobu i sportovního parťáka. Navíc na poslední soutěž hodně šetřili, a tak na tom ani není dobře ani materiálně. Skvělou manželku a maminku jeho syna mu už nikdo nevrátí, ale můžeme mu společně ukázat, že tu nezůstal sám, a že za ním stojíme a soucítíme,“ píší fanoušci motorsportu, kteří založili na platformě znesnaze21 sbírku.

Lidé se semkli a vybrali přes 800 tisíc

A skutečně lidé zas a znovu ukázali, že mají srdce na pravém místě a začali rodině posílat příspěvky. I když někdo poslal třeba jen stokorunu, tak každá koruna se počítá. „Je mi líto, co se stalo, ale patří to bohužel, k tomuto sportu,“ napsal do vzkazu ke své platbě jeden z dárců. „Držte se,“ připsal ke svému daru další.

Nakonec se vybralo závratných více 800 tisíc korun, a to přitom ještě zdaleka není původně nastavený konec sbírky. Rodina už přitom avizovala, že si všechny peníze rozhodně nenechá.

Původně pozůstalí uvažovali, že podpoří rakouskou posádku, která o víkendu utrpěla velmi vážnou nehodu také právě na Rallye Šumava. Ve veteránském závodu, který předcházel samotné rallye havarovala posádka s vozem Porsche 911 a rovněž navigátorka utrpěla vážná zranění.

Všechny peníze si nenecháme, říkají pozůstalí

„Po komunikaci s týmem z Rakouska se jedna ze závodnic vyjádřila, že si velmi váží nabídky pomoci, ale že jsou finančně zajištění a peníze ze sbírky se budou více hodit rodině Krejčíkových,“ vysvětlili organizátoři sbírky.

Manžel se synem se přesto chtějí o pomoc rozdělit. „Budeme se tedy plně soustředit na pomoc malé Elišce, kterou měla Alenka s Jardou podpořit 11. května v rámci Běhu pro Elišku – Křenovská pětimíle 2024. Tato podpora však bohužel neproběhne, proto by rodina chtěla Elišce pomoci, alespoň finančně z vybrané sbírky,“ informovali organizátoři sbírky.

Křenovská pětimíle je charitativní akce spojená s vytrvalostním závodem, která se každoročně koná na pomoc hendikepované Elišce. Tu od narození neposlouchají nožičky a pohybovat se musí pomocí odrážedla nebo po čtyřech. Vybrané peníze tak půjdou také na její léčbu a rehabilitace.

Alena Krejčíková bude mít důstojný pohřeb

Díky vybraným penězům každopádně může rodina zařídit důstojný pohřeb, který se podle zveřejněného parte uskuteční v úterý 30. dubna v krematoriu v Klatovech, kde Alena Krejčíková žila a kde ji měli lidé tolik rádi.

„Alena rozdávala lásku a tuny pozitivní energie, kudy prošla. Věřila v dobro, co je v lidech. Nikdy za život o nikom neřekla nic špatného a nikdy nikoho nesoudila. Byla bojovnice, která nikdy nic nevzdala a ke všemu se stavěla čelem a hrdě,“ sdělil o své zemřelé ženě zdrcený Jaroslav Krejčík.

Tolik to bolí! Alena Krejčíková zemřela na Rallye Šumava, rodina nemá ani na pohřeb!