Finalistka Miss Vanessa Červová. Foto: IG

Miss Vanessa Červová: Maminku zbil rozzuřený cyklista, zemřela! Hrozí mu jen podmínka!

Finalistka české Miss Vanessa Červová zveřejnila detaily o úmrtí své maminky. Jela s maminkou v autě a začal je pronásledovat zuřivý cyklista. Ten nakonec její maminku Markétu údajně zbil, o několik dnů později zemřela v nemocnici!

K soudu nyní míří skoro neuvěřitelný případ, ke kterému došlo před dvěma roky. Finalistka soutěže krásy Česká Miss Vanessa Červová popsala, jak rozzuřený cyklista zbil její maminku Markétu. Ta následně zraněním podlehla.

Vanessa je nyní v šoku z toho, že státní zástupkyně pro obžalovaného cyklistu navrhuje pouhou podmínku. „Trest tři roky s podmínečným odkladem?“ ptá s Vanessa po tragické smrti maminky, která zasáhla celou její rodinu. Jde totiž o vůbec nejnižší možný trest, jaký lze za těžké ublížení na zdraví, jak je čin v žalobě specifikován, uložit.

Za napadení a následnou smrt podmínku?

Podle všeho obžaloba nedokáže jasně propojit úmrtí maminky a její napadení. Jako selhání státu příspěvek nasdílela influencerka Nikol Leitgeb, která často umí rozvířit veřejnou debatu ve společnosti.

Co se vlastně stalo osudného 29. srpna 2022 v centru Prahy podle verze napadených? Vanessa Červová s maminkou byly nakupovat a vracely se domů svým elektrovozem. Aby šetřily baterii, neměli zapnutou klimatizaci, ale stažená okénka. U Karlova mostu zastavili na červenou, před nimi čekali cyklisté – rodiče a dvě děti.

„Nechápaly jsme, jak někdo může vzít malé děti na kolo do centra Prahy. I když jsme stály na červené, poskakovaly, vyhupovaly se nahoru a dolu. Řekly jsme si mezi sebou, že nechápeme, jak můžou takhle riskovat. To ale slyšela žena a řekla manželovi svoji verzi,“ vypráví. Měla mu údajně tvrdit, že na ně ženy najížděly autem.

Cyklista pak podle verze Vanessy pronásledoval jejich auto jedoucí po Křižovnické ulici až na úroveň Židovského hřbitova, kde musely ženy zastavit. „Řval na mámu, ať vystoupí a jde si to s ním vyřídit. Začala jsem volat policii. On se přesunul ke mně, máma ale stáhla okýnko, aby mu řekla, že voláme policii a ať nás nechá být. Sáhl do auta, vyrval mi telefon a odhodil ho na ulici,“ popsala Vanessa.

Vanessa Červová: Cyklista dával mamince pěstí do břicha

Chtěla v tu chvíli vystoupit, aby telefon sebrala, ale muž ji podle jejích slov několikrát udeřil dveřmi. Maminka vyběhla z místa řidiče, aby dceři pomohla. „Začala křičet, co si to dovoluje. On ji chytil za vlasy, dával jí pěstmi do břicha a do hrudníku, kopal do ní. Byly to fakt intenzivní údery a bylo jich hodně,“ popisuje Vanessa napadení.

Když se máma chtěla bránit, trošku mu roztrhla tričko a udělala mu škrábanec. Cyklistu jsem od mamky odstrčila a on se začal přetahovat se mnou, dával mi rány do ramenou pěstmi a držel mě za krk. Máma se jen klepala. Byla z té situace úplně mimo,“ popsala mladá kráska.

Muž pak odjel, Vanessa s Markétou nastoupily do auta a spěchaly domů. V noci se ale mamince udělalo špatně. „Říkala, že ji pálí na hrudi, hrozně ji bolí břicho a je jí na zvracení,“ popsala Vanessa. Rodina proto maminku odvezla do nemocnice.

To ony napadly mě, brání se cyklista

„Svíjela se v bolestech, pořád se držela za břicho a říkala, že je to horší než porod,“ říká dívka. O tři dny později zemřela na srdeční selhání. Příčinou smrti byl tzv. Takotsubo syndrom, což je kolaps oběhového systému. Vyvolat ho může stres, úraz nebo zranění. Podle státních zástupců se ale nedaří prokázat jasná souvislost

Samotný cyklista se hájí tím, že on nikoho nenapadl, naopak prý byl napaden. Pouze potvrdil, že ženám klepal na okénko a vzal mobilní telefon, což také zachytily kamery. Samotnou rvačku už ale nenatočily, protože v daném místě kamery nejsou.