Tragická nehoda v Bílém Kostele. Prototyp Škodovky skončil na střeše. Foto: Žaneta Mikulová

Řidič při předjíždění vrazil čelně do testovací Škodovky, na místě zemřel

Tragická nehoda dvou aut se stala u Bílého Kostela nad Nisou na Liberecku. Srazila se tam čelně dvě auta, jedno z nich byl prototyp Škoda Auto.

Tragická havárie se odehrála ve středu před polednem na silnici I/13. Jeden z vozů byl testovací prototyp ve vývoji Škoda Auto, ten skončil po nehodě na střeše.

Právě do nové Škodovky vrazil řidič staršího vozu, který zrovna předjížděl nákladní vůz. Nehoda má bohužel tragické následky, řidič tohoto staršího auta na místě zemřel.

„Na základě prvotního šetření jsme zjistili, že řidič s osobním vozidlem předjížděl nákladní vůz, přičemž se čelně střetl s protijedoucím vozidlem,“ potvrdila policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Přesnou příčinu nehody a viníka určí policejní vyšetřování. Nicméně jedno už je jasné: „Řidič, který na místě dopravní nehody zemřel, řídil vozidlo předjíždějící nákladní vůz,“ dodala později Sochorová.

„Na místo okamžitě vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému. Přes veškerou snahu záchranářů na místě dopravní nehody řidič zemřel. K určení příčiny jeho smrti bude nařízena soudní pitva,“ uvedla Sochorová.

Veškeré okolnosti této tragické nehody jsou v současné době předmětem probíhajícího šetření.