Závodní speciál na Barum Rally v Kateřinicích vyletěl na plot a zbořil plynovou přípojku. Foto: HZS ZLK

Závodní speciál na Barum Rally vyletěl na plot a zdemoloval plynovou přípojku

Ačkoli policie informovala, že Barum Czech Rally Zlín, které se jelo o víkendu proběhlo bez jakýchkoli událostí, není to tak úplně pravda. Jedno z aut se rozbilo o strom a odpojilo rodinný dům od plynu.

Uplynulý víkend patřil na Zlínsku motoristickému svátku roku, tedy 52. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Policie i hasiči jej hodnotí jako velmi klidný. „Policisté nemuseli řešit žádnou mimořádnou událost,“ uvedl mluvčí zlínské policie Petr Jaroš.

Podobně hovořil též Adam Fuks,a komisař pro ochranu a přípravu obyvatelstva hasičů. „Z hasičského pohledu jej můžeme hodnotit jako klidný. Jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí, respektive podniková jednotka Continental Barum Otrokovice zajišťovali dozory při jednotlivých rychlostních zkouškách, tankování vozidel a podobně,“ uvedl Fuksa.

Speciál zdemoloval plynovou přípojku

Jenže jedna opravdu nepříjemná událost se stala. Jedna z posádek v Kateřiních na Vsetínsku nezvládla řízení a vyletěla ze silnice. „Závodní speciál tam po nárazu do stromu zdemoloval plynovou přípojku u rodinného domu,“ uvedl Adam Fuksa. Poměrně zdemolovaný skončil i samotný závodní speciál.

Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze Vsetína, které posílily dobrovolné jednotky z Jablůnky a Kateřinic. „Většina činností, které běžně u dopravních nehod děláme, byla tentokrát v gesci pořadatelů závodu. Naše jednotky zajistily místo nehody, provedly kontrolní měření úniku plynu a spolupracovaly s pořadateli závodu, respektive s pohotovostní službou plynárenským závodů, která se na místo dostavila,“ dodali hasiči z HZS Zlínského kraje.

Pokuty dostaly i soutěžní posádky

A ani policisté nakonec tak klidnou službu neměli. Do opatření se od středy zapojilo více než 300 policistů a během uplynulých pěti dnů vyřešili několik desítek nebo spíše nízkých stovek především dopravních přestupků.

„Až do soboty se to netýkalo soutěžních posádek, které si do té doby na rychlou jízdu mimo trať dávaly pozor. V sobotu se však již někteří neudrželi a policejní hlídky celkem dvanácti závodníkům naměřila rychlost vyšší než povolenou. Například jeden ze soutěžících jel v Lukově rychlostí 83 kilometrů v hodině,“ dodal mluvčí Petr Jaroš.

Rally Bohemia plná nehod, jedna posádka nabořila dům v Mladé Boleslavi