Z nákladového prostoru se do kabiny natlačily palety s plechovkami piva. Foto: HZS

Vážná nehoda náklaďáků u Pardubic. Do kabiny se po nárazu navalilo pivo!

Nehoda dvou nákladních vozů uzavřela v pondělí ráno silnici č. 2 u odbočky z Pardubic na Svítkov. V jednom z náklaďáků se do kabiny navalil těžký náklad. Řidiče museli vyprostit hasiči.

„Složky integrovaného záchranného sytému byly povolány k nehodě dvou nákladních automobilů na silnici č. 2 u odbočky z Pardubic na Svítkov, a to v pondělí 15. dubna v ranních hodinách,“ sdělila mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková.

Když se čelně srazí dvě auta, je to většinou velká destrukce, o to horší je situace, když se to stane dvěma těžkotonážním nákladním vozům, navíc s nákladem.

Řidiče museli vyprostit hasiči

Z kabiny jednoho nákladního automobilu bylo nutné vyprostit zaklíněného řidiče. Hasiči museli použít nejen hydraulické vyprošťovací zařízení, ale i řetězy, kterými museli vytvořit prostor, aby se dostali k řidiči. Toho poté šetrně vyprostili ze zdemolované kabiny.

„Kabina byla hodně zmáčknutá. Jednalo se o čelní náraz. Museli jsme od sebe vozy odtrhnout. Nemohli jsme řidiče dostat ven z vozu ani ze strany spolujezdce, tam se totiž při nárazu doslova vyvalil převážený náklad,“ uvedl jeden ze zasahujících hasičů.

Do kabiny se navalily plechovky piva

Hasiči zdůraznili, že bylo velké štěstí, že na místě spolujezdce nikdo neseděl. Právě na toto místo se totiž po nárazu natlačily těžké palety s plechovkami piva, prorazily stěnu a vmáčkly se do kabiny. Spolujezdce by tak zřejmě rozdrtily o přístrojovou desku. Zraněný řidič byl transportován do nemocnice.

„Dále jsme provedli zabezpečení vozidel proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin,“ dodala Horáková.

Okolnosti nehody vyšetřuje policie.