Tragická nehoda mladého řidiče u Cohustníkova Hradiště. Foto: FB/Bouračky kolem Miletína

Tragický víkend na silnicích: 19letý řidič nepřežil náraz do stromu, žena uhořela v autě

Mimořádně tragický je aktuální víkend na českých silnicích. Na Trutnovsku se zabil 19letý řidič po nárazu do stromu. V Praze po dopravní nehodě uhořela řidička v autě. Neštěstím skončila také Rallye Šumava.

Sérii tragédií na českých silnicích o tomto víkendu začala nehoda na silnici I/37 za obcí Choustníkovo Hradiště směrem na Kuks v okrese Trutnov. „K nehodě došlo v sobotu krátce po půl jedné ráno,“ uvedla mluvčí královehradecké policie Magdaléna Vlčková.

Zatím z dosud nezjištěných příčin vyjelo vozidlo Peugeot, které řídil teprve 19letý cizinec, mimo komunikaci, kde boční částí narazilo do stromu. „Havárii mladý řidič nepřežil. Příčinou dopravní nehody a veškerými okolnostmi se zabývají trutnovští policisté. U zemřelého byla nařízena soudní pitva,“ uvedla Vlčková.

Na místě zasahovaly všechny složky IZS, provoz na komunikaci byl po nezbytně nutnou dobu omezen, a po čtvrté hodině ranní opět plně zprůjezdněn.

Nehoda v Praze: Řidička uhořela v autě

Další tragická nehoda se stala v noci na sobotu ve Strakonické ulici v Praze. Automobil, vyjel mimo silnici do pole, kde začal hořet. Po uhašení požáru hasiči našli uvnitř vraku mrtvou ženu.

„Při příjezdu prvních hasičů už bylo vozidlo plně zachváceno plameny, po jeho uhašení bylo uvnitř nalezeno lidské tělo,“ upřesnil mluvčí HZS Praha Martin Kavka. Příčiny nehody vyšetřuje policie.

Rallye Šumava skončila neštěstím

Tragicky skončila také sobotní nehoda na Rallye Šumava, kde po nehodě závodního speciálu Subaru, který vyjel ze silnice do pole, zemřela navigátorka. Utrpěla vážná zranění, kterým podlehla po transportu do plzeňské fakultní nemocnice. Rallye Šumava byla následně zrušena. Podrobnosti v článku.

Lidé za volantem umírali i v neděli

V neděli bohužel tragické události na silnicích pokračovaly. Špatně skončila nedělní dopravní nehoda na silnici mezi obcemi Šilheřovice a Antošovice nedaleko Bohumína na Ostravsku. Řidič Škody Octavia tam sjel ze silnice a narazil do stromu. Podrobnosti v článku tady.

Nešťastně dopadla i vyjížďka motorkáře v neděli odpoledne na Slapech v okrese Praha-západ. Řidič motorky se poblíž obce Slapy srazil s osobním autem. Utrpěl přitom vážná zranění, kterým na místě podlehl.

Tolik to bolí! Alena Krejčíková zemřela na Rallye Šumava, rodina nemá ani na pohřeb!