V Tlusticích na Berounsku se zřítilo letadlo. Posádka nepřežila. Foto: HZS

FOTO: Tragický pád letadla v Tlusticích na Berounsku, dva mrtví!

Tragická letecká nehoda se stala dnes v Tlusticích nedaleko Hořovic na Berounsku. Na zahradu u rodinného domu spadlo letadlo. Dvoučlenná posádka zemřela.

Dva lidé zemřeli při tragické letecké nehodě v Tlusticích nedaleko Hořovic na Berounsku. Ultralehké letadlo se tam zřítilo na zahradu rodinného domu. Na palubě letadla byla dvoučlenná posádka. Pilot i pasažér na místě zemřeli.

Ve zříceném letadle zemřeli instruktor a starosta, jeho žena čeká miminko

Na místo ihned vyjeli záchranáři a také středočeští profesionální hasiči ze stanic v Hořovicích a Berouně. Na místě zjistili, že letoun při dopadu na zem pobořil rozestavěnou zeď. Z kabiny letadla skoro nic nezbylo.

„V troskách letounu byly zaklíněné dvě zraněné osoby, které hasiči vyprostili pomocí hydraulického nářadí. Následně pomáhali posádkám zdravotnické záchranné služby při resuscitaci,“ informovali středočeští hasiči.

„V péči jsme měli dva těžce zraněné pacienty, oba muži utrpěli těžká mnohočetná poranění. I přes snahu všech posádek na místě a zhruba 40 minut trvající resuscitaci svým zraněním bohužel podlehli,“ uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková.

Oba vrtulníky, které byly k letecké nehodě povolány z Prahy a Plzně, proto odletěly prázdné. Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a zlikvidovali únik provozních kapalin.

Poté spolupracovali policií a pracovníky Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod při vyšetřování. Žádné další osoby v souvislosti s touto nehodou zraněné nebyly.