Vážná nehoda u Bonětic. Auto skončilo na střeše. Foto: HZS Bor

Prokletá silnice u Bonětic? Druhé auto za dva dny skončilo na střeše!

Další vážná nehoda se stala v sobotu brzy ráno na silnici u obce Bonětice nedaleko Boru. Řidič BMW tam vyletěl ze silnice a několikrát se převrátil.

Silnice č. 200 u obce Bonětice na Tachovsku v západních Čechách je snad prokletá. Jinak si nelze vysvětlit, že se tam už roky stávají vážné dopravní nehody. Naposledy dnes brzy ráno v Boněticích zasahovali hasiči z nedalekého Boru u nehody osobního auta značky BMW, které vyletělo ze silnice.

Vůz se několikrát přetočil a skončil převrácený na střeše vedle silnice. Dvaatřicetiletý řidič může mluvit o pořádném štěstí, z nehody vyvázl jen s lehkým zraněním, které mu ošetřili záchranáři.

Jde přitom o stejné místo, jako předchozí den, i tentokrát se auto převrátilo několikrát přes střechu,“ upozorňují hasiči, že i včera se tam stala podobná nehoda.

Vážné nehody u Bonětic

Dvě stejné nehody za dva dny ještě ze silnice nedělají past. Jenže u Bonětic se vážné nehody stávají dlouhodobě. Třeba, když 29. srpna jela mladá řidička od Boru na Bonětice.

„Nepřizpůsobila rychlost jízdy vjela na pravou krajnici a byla odmrštěna vlevo do silničního příkopu. Následně projela kamennou zídkou a vlivem nárazu se vozidlo přetočilo přes střechu zpět na kola,“ uvedla tehdy pro web Plzeňská drbna policistka Iva Vršecká.

V červenci nedaleko obce narazilo auto do stromu, řidička jejíž auto tehdy za zatáčkou dostala smyk, utrpěla středně vážná zranění.

Nehody se však v této lokalitě dějí už roky. 29. března 2015 na silnici od Bonětic na Boječnice zemřela osmadvacetiletá řidička „Řidička osobního automobilu z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci, kde narazila do stromu. V důsledku toho utrpěla zranění neslučitelná se životem,“ uvedl tehdy policejní mluvčí Jan Koželuh.