Auto v řece a na střeše skončila v úterý večer v Chocni. Foto: HZS Pardubického kraje

Letecký den? V Chocni se zřítilo auto do řeky a převrátilo se na střechu

V Česku přibývá vážných nehod, kdy auta končí rozbitá a převrácená na střeše, nebo na boku. Několik takových nehod se stalo včera například na Královehradecku či Pardubicku.

Může za to příliš rychlá jízda, nepozornost, nebo únava řidičů v horkém letním počasí? To je otázka pro policejní vyšetřování, nicméně hasiči se v letním horku ani na chvíli nezastaví. Není den, aby nezasahovali u vážných nehod.

Včera, tedy v úterý 11. července kolem 18. hodiny večer zasahovali hasiči například v Chocni, kde řidič autem sjel ze silnice do řeky a auto přitom převrátil na střechu. „Řidič může mluvit o štěstí, při příjezdu hasičů byl z vozu venku a byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou,“ uvedla mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková.

Na vodní hladinu hasiči položili sorpční materiál tak, aby se případně unikající ropné produkty dále nešířily po řece. Úkolem hasičů také bylo vyprostit automobil z řeky. Příčiny dopravní nehody vyšetřuje policie.

Tím ale výčet neuvěřitelných úterních nehod nekončí. Série dopravních nehod, kdy některé z vozidel skončilo na boku či na střeše, zaměstnala také hasiče Královéhradeckého kraje.

Dodávka zůstala převrácená na boku po střetu s osobním automobilem u obce Levín u Chlumce nad Cidlinou v úterý kolem půl osmé ráno. Nehoda si vyžádala si lehké zranění a únik provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem.

Další nehoda byla nahlášena dopoledne u obce Rychnovek na Náchodsku, kde zůstalo vozidlo tentokrát na střeše. Kaskadérský kousek předvedli řidiči po půl třetí odpoledne u obce Velichovky, kde po nehodě dvou aut jedno skončilo na boku. Havárie si vyžádala jedno lehčí zranění.

A ani včera večer nebyl klid, když hasiči po 20. hodině k autu, které skončilo na střeše po kolizi s jiným osobním automobilem u obce Hořičky. Událost se tentokrát obešla bez zranění.

„U všech případů hasiči zajistili místo události, věnovali se účastníkům dopravních nehod, provedli protipožární opatření a daná vozidla vrátili zpět na kola, neboť jak říká klasik – auto na kolech jezdí nejlépe,“ dodali hasiči z HZS Královehradeckého kraje.