Anička Slováčková během první léčby rakoviny prsu. Zdroj: archiv

Zpěvačka Anička Slováčková: Léčba rakoviny má dopad na mou pokožku!

Zpěvačka Anička Slováčková se podělila s následky, jaké má léčba rakoviny na její tělo, zejména pokožku. Zmínila také, jak jí nemoc změnila plány.

Když v létě zpěvačka Anička Slováčková natáčela video, které se týkalo dopadů léčby rakoviny na pokožku pacienta, neměla ani tušení, že za pár týdnu bude se zákeřnou nemocí znovu bojovat. Ve videu ukazuje následky první léčby rakoviny prsu, kterou letos na jaře statečně dokončila.

„Vedlejší projevy léčby rakoviny prsu se projevily i na mé pokožce,“ říká dcera herečky Dagmar Patrasové a hudebníka Felixe Slováčka. Podotkla, že během ozařování se nevyhnula menšímu popálení. „A po operaci mám na hrudi jizvu,“ ukázala dnes už blednoucí stopu po lékařském zákroku.

„Jizva se stala součástí příběhu mé pokožky. Přes každou jizvu a strii se ale cítím krásná. Cítit se lépe ve vaší kůži během léčby mohou pomoci i dermokosmetické produkty pro pleť se specifickými potřebami,“ řekla Slováčková.

Rakovina překazila Aničce Slováčkové plány

Video natáčela s celým týmem v létě. „Tehdy nás ani ve snu nenapadlo, že za pár měsíců bude všechno kompletně jinak. Jak ráda říkám – člověk míní, život mění,“ uvedla zpěvačka s tím, že ji návrat nemoci překazil plány. Jak už od nás víte, rakovina jí metastázovala do plic a podstupuje tak další náročnou léčbu včetně chemoterapií.

Na konci října chtěla oslavit spolupráci se známou značkou na kosmetické produkty. „Sice jsme to společně mohli oslavit přímo v lázních ve Francii, kam jsem se šíleně těšila, ale určitě pro mě bude lepší doba na takové výlety,“ dodala Anička Slováčková s vírou v brzké uzdravení.

Místo výletů do zahraničí, nabírá Anička Slováčková nyní během léčby raději sílu a energii na rodinné chalupě v Českém ráji, kde jí společnost dělá partner a také věrný pejsek.

Anička Slováčková po chemoterapii nasadila paruku! Jsi krásná, vzkazují lidé

Přejít nahoru