Jiří Bartoška v seriálu Smysl pro tumor. Zdroj: ČT

Diváci České televize zuří! Proč jste vyzradili děj seriálu Smysl pro tumor dopředu?

Pořádně zklamaní byli diváci České televize, kteří se dozvěděli zásadní informaci z děje seriálu Smysl pro tumor ještě dříve, než byl vysílán v premiéře!

Každou neděli čekají diváci České televize natěšení na nové díly nového seriálu Smysl pro tumor, který na české obrazovky přinesl konečně něco nového než kriminálky nebo nekonečné vztahové příběhy.

Smysl pro tumor se podle belgické licence věnuje příběhům pacientů, kteří se léčí s rakovinou. S notnou dávkou humoru a nadsázky ukazuje čím, vším si pacienti této stále častější a velmi vážné nemoci musí procházet, včetně dopadů na jejich životy, rodiny a vztahy.

Seriál rozvíjí příběh mladého studenta medicíny Filipa, jehož hraje Filip Březina, a který bojuje s nádorem v nose. V nemocnici potká postaršího Antonína Vaňka, který se léčí s tumorem mozku.

Jenže zatímco Filip se v minulých dílech dozvěděl dobrou zprávu, že je vyléčený, Antonín, kterého hraje oblíbený herec a prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška, naopak dostal zprávu špatnou.

Diváci: Proč jste vyzradili děj seriálu Smysl pro tumor?

Diváci teď ostře kritizují, že se už v sobotu, tedy den před vysíláním z médií dozvěděli, že Jiří Bartoška alias Antonín Vaněk podstoupí operaci mozku a v seriálu zemře. Informaci přinesl například deník Blesk, kterému to v létě prý sdělil sám Jiří Bartoška na karlovarském festivalu.

„Musíte všechno zkazit! Proč to sdělujete dopředu,“ rozčílila se v jednom z komentářů pod článkem divačka České televize Miriam Komárková. Podobně kritizovali vyzrazení děje seriálu i jeho další fanoušci. „Nejlepší je, když ti někdo řekne děj dopředu,“ zlobí se Mirek Hubáček. „Není nad to, prozradit děj dopředu,“ diví se další divačka Lenka Spravedlivá.

Tereza Brodská, jak ji rozhodně neznáte! V seriálu Smysl pro tumor se odvázala

Jiří Bartoška se s rakovinou léčí i ve skutečnosti

Seriál Smysl pro tumor televizní diváky skutečně zasáhl tím, jak realisticky je natočený. Mnoho diváků si také nemocí prošlo a vítají proto, že seriál v podstatě dělá osvětu veřejnosti. Zároveň ale další rozměr přidává smutný fakt, že herec Jiří Bartoška se i ve svém soukromém životě bohužel léčí znovu s rakovinou.

Zároveň fanoušci seriálu oceňují, že roli Bartoška vzal, přestože si před tím podobným peklem náročné léčby prošel. V době natáčení seriálu to bylo sedm let, co se dozvěděl, že je nemocný.

Tehdy ale rakovinu úspěšně porazil. Loni na podzim se bohužel dozvěděl, že se rakovina vrátila.

Sám se ale na vše dívá s nadhledem. „Je mi šestasedmdesát let a to je věk, kdy už se statisticky umírá. Zkrátka narodíš se a umřeš,“ prohlásil loni v létě Jiří Bartoška. Fanoušci ale věří, že národem oblíbený herec zákeřnou nemoc znovu úspěšně porazí.

Porotce Josef Maršálek tvrdě o soutěži Peče celá země: Probuzení a ztráta iluzí!
Ministr vnitra Rakušan v slzách! Zemřel mu blízký kolega, místostarosta Kolína Najbrt