Porotci Josef Maršálek a Michaela Landová v Peče celá země. Foto: ČT

Porotce Josef Maršálek tvrdě o soutěži Peče celá země: Probuzení a ztráta iluzí!

Cukrář a porotce soutěže Peče celá země Josef Maršálek překvapil nečekaným prohlášením o natáčení tohoto pořadu: Probuzení a ztráta iluzí o mnoha lidech! Co se stalo?

Zdá se, že dobrá nálada, kterou vidíme na obrazovkách České televize při sledování třetí řady soutěže Peče celá země, už tolik nepanovala v zákulisí a při přípravě tohoto pořadu. Soutěž, v níž amatérští cukráři připravují náročné dorty, zákusky a jiné druhy pečiva, přitom snoubí kromě napětí z toho, zda se výrobky soutěžícím povedou a kdo postoupí do dalšího kola, právě i dobrou a pozitivní náladu.

I proto je soutěž Peče celá země stabilně nejsledovanějším televizním pořadem sobotního večera a drží si více než milion pravidelných diváků, což je v současné televizní konkurenci skutečně úctyhodný výkon.

Dobrou náladu vnáší do pořadu i výřečný Josef Maršálek, který patří mezi českou špičku cukrářů a jistě nemá společně s Michaelou Landovou rozhodování vůbec jednoduché. Přitom ale na obrazovce prakticky vůbec nepřichází o svůj typický úsměv.

Ve skutečnosti se ale zdá, že natáčení třetí řady Peče celá země pro něho nebylo ani zdaleka tak příjemné, jak to z televizních obrazovek vypadá. Minulý valentýnský díl okomentoval slovy: „Nádherný díl, díky za něj.“ Jenže pak přišla slova, která nikdo nečekal!

Josef Maršálek: Nejtěžší dny mé kariéry!

„Pro mě to byly jedny z nejtěžších dnů mé kariéry. Wakeup call. Probuzení a ztráta iluzí o mnoha lidech,“ šokoval drsným prohlášením a kritikou na svém Instagramu Josef Maršálek. Koho přesně měl na mysli a co se při vzniku pořadu stalo tak zásadního, že to pro něho byly jedny z nejtěžších dnů jeho kariéry, už ale neupřesnil.

Zároveň ale zdůraznil, že neměl na mysli soutěžící u kterých by se dala očekávat určitá soutěživost až nevraživost. Přece jen jde o o prestižní výhru a titul. Naopak, s těmi byl Josef Maršálek naprosto spokojený.

Nebezpečný úkol v Peče celá země! Soutěžící museli louhovat pečivo, nedařilo se Zuzaně

„Trvám na tom, že obsazení třetí řady Peče celá země je v absolutním topu,“ řekl porotce. „Profesním a zejména lidském. Jsem vděčný, že toho jsem součástí, inspirujete,“ vzkázal soutěžícím.

Třetí řada Peče celá země směřuje do finále

Zdá se tedy, si nesedl s někým při přípravě pořadu, soutěžící mu ale naopak přirostli k srdci. A tak jej určitě mrzelo, že při minulém valentýnském dílu musel soutěž opustit Martin. Nyní už ve třetí řadě zbývá jen šest soutěžících, do finále tak zbývají už pouze tři díly a napětí tedy bude stoupat.

V sobotu 17. února budou účastníci třetí řady Peče celá země v sedmém dílu připravovat pravé americké donuty, náročné a na přípravu nebezpečné louhované pečivo a soutěžící budou muset upéct a postavit půlmetrovou eklerkovou věž.

Nebezpečný úkol v Peče celá země! Soutěžící museli louhovat pečivo, nedařilo se Zuzaně

Přejít nahoru