Nová Škoda Kodiaq. Foto: Škoda

FOTO: Škoda Auto odhalila nový Kodiaq, dostane zásadní novinky

Oblíbené SUV Škoda Kodiaq přijíždí ve své druhé generaci. Nová Škoda Kodiaq nabídne nový design, více prostoru i pokročilou konektivitu.

Nový Kodiaq přináší inovovaný vnější design včetně nové kapoty a mřížky chladiče, interiér s novými ovládacími prvky či novou sestavu pohonných jednotek včetně plug-in hybridní. Zcela nové SUV, u kterého byly použity stylistické prvky nového designového jazyka značky Škoda Modern Solid, přichází s omlazeným designem karoserie i interiéru.

Kodiaq dostává nový nápis Škoda na pátých dveřích, který je v souladu s novou firemní identitou značky Škoda, zcela nový interiér s multifunkčními ovladači (Smart Dials) a volič převodovky umístěný na sloupku řízení pod volantem. Tato vylepšení doplňují svěží prvky designového jazyka Modern Solid.

Druhá generace nabízí nový design, větší udržitelnost a nové technologie

„Vlastnosti vozů Škoda, které naši zákazníci oceňují, posouvá nový Kodiaq na vyšší úroveň: nabízí více prostoru, více výbavy a funkcí a vyšší úspornost. Kodiaq nové generace činí každodenní objevování ještě příjemnějším díky novinkám, jako jsou oceňované multifunkční ovladače (Smart Dials) a elegantní materiály v interiéru, stejně jako prvky z našeho nového designového jazyka Modern Solid a vylepšené bezpečnostní a asistenční systémy,“ říká šéf Škoda Auto Klaus Zellmer.

Při pohledu zvenčí zaujmou na první pohled vyspělé Matrix-LED přední světlomety. V interiéru pak odrážejí jasné zaměření značky Škoda na udržitelnost recyklované textilie a kůže vyčiněná velmi ekologickým způsobem. Kromě nové struktury nabídky se specifickými designy interiéru a pakety na přání se Kodiaq vyznačuje také novým konceptem interiéru.

Obrazovka infotainmentu, která je nyní volně stojící, má velikost až 13”. Poprvé je na přání k dispozici head-up displej. Volič převodovky je nově umístěn na sloupku řízení pod volantem a středová konzole má díky tomu jednoduchý a čistý design. Novým prvkem ve voze Škoda jsou multifunkční ovladače (Smart Dials). Kombinují manuální ovládací prvky s digitálním displejem s aktivní oblastí s průměrem 32 mm a poskytují intuitivní, snadný a konfigurovatelný přístup k mnoha funkcím vozu a infotainmentu. Ještě větší komfort ve voze poskytuje také bezdrátové nabíjení chytrého telefonu s výkonem až 15 W – v modelu Kodiaq dokonce pro dva telefony spolu s aktivním chlazením.

Kodiaq plug-in hybridní verze s dojezdem na elektřinu přes 100 km

Nový Kodiaq je dostupný se dvěma naftovými a dvěma benzinovými motory o výkonech od 110 kW (150 k) do 150 kW (204 k). Novinkou v nabídce je vůbec první plug-in hybridní pohonná jednotka modelu Kodiaq, která nabízí maximální systémový výkon 150 kW (204 k) a dojezd na elektřinu více než 100 km. Další novinkou je použití mild-hybridní technologie u motoru 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k). Motor 2,0 TSI s výkonem 150 kW (204 k) a vrcholný naftový motor 2,0 TDI s výkonem 142 kW (193 k) jsou standardně vybaveny pohonem všech kol. Všechny pohonné jednotky nového modelu Kodiaq se standardně pojí s automatickou převodovkou DSG.

Škoda Auto uvedla první generaci modelu Kodiaq na trh v roce 2016 a toto velké SUV proměnilo značku Škoda ve skutečného globálního hráče. Například britský automobilový časopis Top Gear jej označil za „Nejlepší auto pro velké rodiny na světě“. Kodiaq získal také ocenění „Auto roku“ v České republice, Polsku a Bulharsku a několik ocenění „SUV roku“ od britských, čínských, francouzských a indických médií.

K dnešnímu dni bylo vyrobeno 841 900 kusů, které byly dodány zákazníkům v 60 zemích světa. Škoda nedávno oslavila tři miliony vyrobených SUV. Jubilejním kusem byl právě vůz Kodiaq.

Živý přenos světové premiéry Škoda Kodiaq. Video bude možné přehrát od 4. 10. 18.45. Pro sledování je třeba mít povolené cookies.