Nehoda dodávky a kamionu na 168. kilometru dálnice D1. Foto: PČR

VIDEO: Vážná nehoda na dálnici D1! Dodávka vrazila do kamionu, řidič je v kritickém stavu

Vážná nehoda dodávky a kamionu se stala dnes odpoledne na dálnici D1 u Devíti křížů. Na 168. kilometru směr Brno vrazila dodávka do zadní části kamionu.

Zdemolovaná kabina a vážně zraněný řidič. To je bilance vážné nehody, která se stala ve čtvrtek odpoledne na dálnici D1. Zhruba na 168. kilometru, tedy u Devíti křížů, narazila dodávka do zadní části kamionu.

Není zatím jasné, jestli tam byl kamion odstavený, nebo si zkrátka řidič rychleji jedoucí dodávky nevšiml pomaleji jedoucího kamionu a narazil do jeho zadní části. Náraz zcela zdemoloval kabinu dodávky, hasiči museli řidiče vyprostit pomocí hydraulického zařízení.

„Utrpěl mnohočetná těžká zranění. Byl napojen na řízenou ventilaci a transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno,“ uvedla mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Dálnice D1 ve směru na Brno bude uzavřena odhadem do 14. hodiny, i potom lze ale očekávat případné částečné omezení do pozdního odpoledne.

„Objízdná trasa je vedena z exitu na 168. kilometru dálnice D1 po silnici č. 602 směrem na Ostrovačice. Tvoří se dlouhé kolony,“ informovala Policie ČR.

Tragická nehoda uzavřela dálnici D8! Řidič dodávky najel do kamionu, nepřežil

Podobná nehoda se stala na D8

Podobná nehoda se stala také včera, tedy ve středu odpoledne na prvním kilometru dálnice D8 ve směru na Teplice. „Řidič dodávky zezadu narazil do jednoho z kamionů a následně ještě do dalšího nákladního vozu. Dálnice je ve směru z Prahy uzavřena,“ informoval mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Tento řidič bohužel nehodu nepřežil a na místě byl mrtvý. I tato nehoda několik hodin blokovala provoz na dálnici.

Právě střety se zadní části kamionu, kde je pevný rám, bývají fatální. Vůz se ve vysoké rychlosti napasuje pod rám a posádka dostane ránu přímo do prostoru, kde sedí. Jezděte opatrně a věnujte se řízení!

Zemědělci s traktory v pondělí zablokují příjezdy do Prahy! Do práce jeďte raději vlakem

Přejít nahoru