Vážná nehoda Fabie a přívěsu u Konopiště. Foto: HZS STC

Vážná nehoda na Konopišti! Fabie vrazila do přívěsu s TOI TOI záchodky

K vážné dopravní nehodě osobního automobilu a dodávky s vlekem došlo dnes odpoledne poblíž zámku Konopiště. Pro zraněnou posádku letěl vrtulník.

Výrazně zdemolovaný skončil ve středu odpoledne předek bílé Fabie Combi po nárazu do přívěsu naloženého záchodky TOI TOI poblíž zámku Konopiště na Benešovsku. V osobním voze cestovaly tři osoby, které při nárazu utrpěly zranění.

Operační důstojník HZS Středočeského kraje na místo ihned vyslal profesionální jednotku z centrální hasičské stanice Benešov a dobrovolnou jednotku obce Bystřice. „Jednu osobu z osobního vozu hasiči museli vyprostit pomocí hydraulického zařízení,“ informovali středočeští hasiči.

Po nezbytném ošetření zdravotnickou záchrannou službou byla tato osoba transportována přivolaným vrtulníkem do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, další dva pacienty převezly do nemocnic v Benešově a pražském Motole sanitní vozy. Řidič dodávky vyvázl z kolize bez zranění.

Hasiči zajistily obě vozidla proti vzniku požáru a po došetření nehody a odtažení vozidel uklidily vozovku. Zásah byl ukončen v půl čtvrté.

Přejít nahoru