Řidiči dostali vánoční dárek v podobě levnějšího benzínu. Foto: Pixabay

Vánoční dárek pro řidiče: Česká síť čerpacích stanic dnes zlevnila benzín

Další poměrně výrazné zlevnění benzínu i nafty připravila velká síť čerpacích stanic v České republice. Řidiči tak dostali předčasný vánoční dárek.

Ceny pohonných hmot zatím dál padají i přes obavy ekonomů, že kvůli omezování dovozu ruské ropy, ze které se vyrábí palivo i pro některé čerpací stanice, budou naopak zdražovat. Čerpací stanice naopak už několik týdnů mírně zlevňují.

Ceny dolů tlačí před konkurencí hlavně velká síť čerpacích stanic Tank ONO a nezlevňuje jen o haléře jako jiné benzinky, naposledy dnes ve středu 13. prosince zlevnila benzín i diesel o celou korunu. Litr benzínu Natural 95 tak nyní stojí 33,90 koruny, což je částka, která tady už hodně dlouho nebyla.

Podobná cena benzínu byla na podzim v Polsku

Podobná cena benzínu byla jen v říjnu na čerpacích stanicích Orlen v Polsku, nebo pár dnů v českém pohraničí. V současné době tak už řidiči natankují v Čechách mnohdy levněji než v Polsku, kde naopak pohonné hmoty od voleb mírně zdražují.

O korunu více vychází na Tank ONO litr dieselu, který nyní motoristé koupí za 34,90 koruny. I nafta ovšem zlevnila, před týdnem stála 35,90.

Tank ONO vychází zhruba o 2 koruny levněji, než konkurenční čerpací stanice, někde ale jako například na dálnici D1 pořád ještě koupíte litr dieselu či Naturalu 95 za skoro 40 korun.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru