FB IMG 1690830955391

Auto přeletělo svodidla a rozbilo se o stromy. Hasiči museli vyrvat sedačky

V pondělí v podvečer došlo k vážné dopravní nehodě za Luhačovicemi nedaleko odbočky na Biskupice. Auto tam přeletělo svodidla a zaseklo se v lese mezi stromy.

Nehoda se stala za Luhačovicemi v pondělí před půl pátou odpoledne. „Osobní tam automobil vyjel ze silnice, přejel přes okraj svodidel a pokračoval asi 40 metrů, než uvízl mezi stromy. Ve vozidle zůstal zaklíněný řidič,“ informovali hasiči HZS Zlínského kraje.

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanic Luhačovice a Uherský Brod. Hasiči řidiči poskytli předlékařskou první pomoc, stabilizovali vozidlo proti pohybu a připravili si hydraulické vyprošťovací zařízení.

Posádka zdravotnické záchranky si ihned po příjezdu převzala řidiče do péče. Hasiči mezi tím s pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení odstranili druhou řadu sedadel.

Tím si uvolnili přistup k řidiči a mohli jej šetrně na páteřové desce vyprostit pátými dveřmi z vozidla. Následně pomáhali posádce záchranky s umístěním řidiče do vakuové matrace a společnými silami jej transportovali do sanitního vozu.