Tragická nehoda motorkáře u Konecchlumí na Jičínsku. Foto: FB

U Jičína boural motorkář, na místě zemřel, další řidič vypadl z auta

/FOTO/ Tragická nehoda se stala u Konecchlumí na Jičínsku. 35letý motorkář na místě zemřel. Na stejné silnici se pak stala další vážná nehoda, auto vjelo před vlak.

Silnici I/35 u Konecchlumí na Jičínsku uzavřela v neděli odpoledne vážná nehoda motorkáře a osobního auta. Řidič motorky utrpěl vážná zranění.

„Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Hořice a Jičín, na místě spolupracovali se zdravotnickými záchranáři a policisty. Připravený zasáhnout byl také vrtulník LZS, motorkář ale svým zraněním na místě podlehl,“ informoval mluvčí HZS Královehradeckého kraje.

Obětí byl podle Policie ČR 35letý řidič motocyklu, nikdo další zraněn nebyl. „U řidiče osobního vozidla byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. U mrtvého řidiče byla nařízena soudní pitva,“ doplnila mluvčí královehradecké policie Iva Kormošová.

„Žádáme svědky, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci k nehodě, ať zavolají na linku 158.
Přesná příčina dopravní nehody je předmětem dalšího šetření jičínských policistů,“ dodala Kormošová.

Na silnici se do zhruba půl sedmé večer tvořily dlouhé kolony, protože byla uzavřena s ohledem na odstraňování následků nehody a policejní vyšetřování.

Řidič po nehodě vypadl z auta

Jičínští profesionální hasiči vyjížděli k dalším dvěma vážným nehodám v neděli podvečer. U Jinolic havaroval na silnici č. 35 nedaleko železničního přejezdu jeden osobní vůz. Jeden zraněný člověk byl v péči zdravotnických záchranářů, do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS.

„59letý řidič osobního vozidla Volvo při přejíždění železničního přejezdu nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk, přejel do příkopu, kde narazil do dopravní značky a tří stromů. Jelikož nebyl připoután bezpečnostním pásem, vypadl z vozidla ven,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Auto pokračovalo dál, přejelo silnici a narazilo na protější straně do oplocení domu. Řidič si způsobil zranění, s kterým byl letecky transportován do nemocnice. Kvůli zranění nebyl schopen dechové zkoušky, proto byl nařízen odběr krve. Při nehodě byla způsobena škoda za téměř 300 tisíc korun.

Trosky z vozidla a další nepořádek byly rozeseté po celé komunikaci, ta byla následně uzavřena. Po 20. hodině dokončili hasiči úklid vozovky a vrátili se zpět na základnu.

Při druhé nehodě nedaleko tohoto místa do sebe narazila tři osobní auta a byla na místě vyřešena v blokovém řízení na euroformulář.

Motorkářka se srazila s dodávkou

Plný nehod byl ale celý víkend. Od pátku na silnice vyrazily stovky motorkářů, kteří využili jeden z posledních takřka letních víkendů k projížďkám. Bohužel ne všichni se vrátili šťastně domů.

K několika dopravním nehodám, při kterých došlo ke zranění motorkářů, vyjížděli v sobotu záchranáři například na Zlínsku. Ta nejvážnější se stala na křižovatce na silnici E50 mezi Veletinami a Hradčovicemi, kde se motorkářka srazila s dodávkou.

„Dispečerka na místo vyslala dvě posádky, z toho jednu s lékařem, z výjezdové základny v Uherském Brodě. Pacienta si stěžovala na bolest pánve, měla zlomené levé zápěstí a utrpěla několik oděrek a drobnějších ran. Lékař mimo jiné konstatoval podezření na poranění páteře,“ informovala zdravotnická záchranka Zlínského kraje.

Záchranáři ženu imobilizovali, podali medikamenty tišící bolest a další nezbytné léky. Za stálého monitoringu životních funkcí ji následně převezli do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně na urgentní příjem.

K podstatně méně závažné nehodě, nicméně také při ní byli zraněni motorkáři, vyjížděla v sobotu v podvečer záchranářská posádka ze Zlína. Na silnici mezi Zlínem – Vršavou a Fryštákem řidič motocyklu raději vjel do příkopu, aby zabránil větší kolizi s automobilem.

„Zranění utrpěli jak řidič motorky, tak i jeho spolujezdkyně. Oba naštěstí skončili jen s lehčím zraněním, především si stěžovali na bolest žeber. Zdravotnický tým je oba zajistil v rámci přednemocniční neodkladné péče a poté převezl do úrazové ambulance zlínské nemocnice,“ dodali záchranáři.

K nehodám docházelo už v pátek. U Nového Města nad Metují naboural motorkář do stromu poté, co mu vběhl do cesty pes. Je vážně zraněný. Další motorkář se srazil s nákladním vozem u Častolovic.

FOTO: Motorkáři vběhl do cesty pes, naboural do stromu. Letěl pro něj vrtulník

Přejít nahoru