Motorkář se srazil se psem a naboural do stromu u Nového Města nad Metují. Foto: ZZS / Jaromír Chalabala

FOTO: Motorkáři vběhl do cesty pes, naboural do stromu. Letěl pro něj vrtulník

Motorkář u Nového Města nad Metují dnes naboural do stromu poté, co mu vběhl do cesty pes. Je vážně zraněný. Další motorkář se srazil s nákladním vozem.

Záchranáři varují, že nadcházející slunečný podzimní víkend využijí motorkáři k hromadnému výjezdu, stejně jako cyklisté. Řidiči by tak měli být obezřetní. Už během slunečného pátku se stalo hned několik nehod motorkářů.

V pátek dopoledne spěchali záchranáři ze základny v Náchodě k nehodě motocyklisty u Nového Města nad Metují. Šestadvacetiletý motorář se svým strojem narazil do stromu poté, co se na silnici střetl se psem.

„Motocyklista při nehodě utrpěl zranění v oblasti pánve. Záchranáři mu ve spolupráci s posádkou přivolaného vrtulníku poskytli neodkladnou přednemocniční péči včetně potřebných léků a kyslíkové terapie,“ informoval mluvčí ZZS Králověhradeckého kraje Ivo Novák.

Poté, co byl motorkář zajištěn, následoval letecký transport do traumacentra ve Fakultní Nemocnice Hradec Králové. „Muž byl po celou dobu při vědomí a se záchranáři spolupracoval,“ dodal Novák.

Podle záchranářů jde v poslední době o druhý střet motorky se zvířetem. Tentokrát to skončilo vážným zraněním, v prvním případě to ale dopadlo tragicky.

V pátek se stala na Královehradecku i další nehoda motorkáře. Na silnici I/11 v obci Častolovice se srazil motorkář s kamionem. „Opět jsme zde pomohli s transportem zraněné osoby do vrtulníku a provedli zasypání uniklých provozních kapalin a uklizení střepů na komunikaci. Událost si vyžádala uzavření komunikace,“ informovali královehradečtí hasiči.

„Víkend přinese krásné počasí a jednu z posledních možností k zahřání výfuku. Jezděte bezpečně a opatrně,“ shodují se záchranáři.