Pietní místo u tragické nehody poblíž obce Malobratřice. Foto: ČRzprávy.cz

Nezapomeneme Maty! Kamarádi oplakávají řidiče BMW, který se zabil u Malobratřic

Tolik to bolí! Rodina, přátelé a kamarádi oplakávají řidiče, který se svým BMW v neděli naboural při předjíždění do stromu u Malobratřic na Mladoboleslavsku.

Na místě tragické nehody, ke které došlo v neděli u Malobratřic na Mladoboleslavsku, o které ČRzprávy informovaly, vzniklo velké pietní místo. Rodina a kamarádi zesnulého řidiče zapálili desítky svíček u vzrostlého stromu vedle silnice 268, která vede od Kněžmostu k Hornímu Bousovu.

Právě do stromu, který stojí před odbočkou na Malobratřice, v neděli narazil zesnulý řidič se svým BMW. Auto náraz ve vysoké rychlosti zcela zničil a následně ho odhodil o několik metrů dál do pole, kde skončilo na boku. Řidič bohužel zůstal v autě mrtvý, vyprostit jej později museli hasiči.

Tragédie zasáhla řidičovu rodinu i velkou spoustu kamarádů. Ti mu u osudného stromu vytvořili pietní místo, kde zapalují svíčky, položili mu tam také spoustu předmětů, které měl rád a které jej vystihovaly. Na pietním místě leží například počítačová hra, kterou rád hrál, volant z jeho BMW, plyšák s pružinou z tlumiče, autodráha, se kterou si jako malý hrával, plyšák nebo nápoje, které rád pil.

Přes 20 kamarádů a příbuzných zemřelému řidiči podepsalo vzkaz, který na stromě pověsili: „Nezapomeneme na tebe Maty!“

Co přesně se při nehodě stalo, nadále vyšetřuje policie. „Řidič osobního auta předjížděl vozidlo jedoucí před ním a dosud s nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Na úrovni obcí Solec a Malobratřice narazil do vzrostlého stromu. „Řidič utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ dodala Schneeweissová.