Auto na silnici od Kněžmostu u Malobratřic narazilo do stromu. Foto: HZS

FOTO: Řidič BMW nezvládl předjíždění a zmasakroval auto o strom, zemřel

Tragická nehoda se stala v neděli poblíž Kněžmostu na Mladoboleslavsku. Řidič tam při předjíždění vyjel ze silnice a zničil auto o vzrostlý strom.

Slisované na placku, zcela zničená přední část auta. Tak bohužel skončila tragická nehoda vozu BMW v neděli odpoledne na silnici 268 od Kněžmostu k Hornímu Bousovu na Mladoboleslavsku. „Řidič osobního auta předjížděl vozidlo jedoucí před ním a dosud s nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Na úrovni obcí Solec a Malobratřice narazil do vzrostlého stromu. Auto při nárazu ve vysoké rychlosti zcela zdemoloval. Náraz pak auto odrazil ještě o několik metrů dál do pole, kde zůstalo ležet na boku. Šofér zůstal ve zdemolované kabině uvězněný, už byl ale mrtvý. „Řidič utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ dodala Schneeweissová.

„Hasiči z Kněžmostu dorazili na místo spolu s hasiči z Mnichova Hradiště za devět minut od ohlášení. Po průzkumu bylo upřesněno, že jde o dopravní nehodu jednoho osobního vozidla, které se po střetu se stromem nachází na boku v poli. Při příjezdu hasičů vozidlo nehořelo a v kabině se nacházel zaklíněný řidič, který podle lékaře svým zraněním na místě podlehl,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Veronika Švorcová Mocová.

Vrtulník, který byl k nehodě vyslán zdravotnickou záchrannou službou, byl proto odvolán. Jednotky hasičů dále provedly protipožární opatření, natažení vysokotlakého proudu, stabilizaci vozidla a zabránily dalšímu úniku pohonných hmot.

Poté hasiči spolupracovali s policií při pořizování dokumentace a vyšetřování nehody. Na pokyn policie pak hasiči vyprostili zesnulou osobu. Během vyšetřování řídili kyvadlovou dopravu. V průběhu dokumentace dronem byla silnice uzavřena úplně. Nyní už je vozidlo odklizeno a doprava na silnici zcela bez omezení.