Hasiči evakuovali 80 cestujících po nehodě vlaku v Praze. Foto: HZS

Nehoda vlaku v Praze! Vlak se srazil s bagrem, desítky cestujících museli evakuovat!

Další nehoda vlaku se stala v sobotu dopoledne na trati 210 v Praze. Na úrovni Jižní spojky u Vrbovy ulice narazil do bagru, hasiči museli evakuovat cestující.

Desítky cestujících muselo být v sobotu dopoledne evakuováno z motorového vlaku v Praze. Zhruba v oblasti Jižní spojky na úrovni Vrbovy ulice se totiž vlak srazil se stavebním bagrem.

„Bagr zasáhl při stavebních pracích do profilu trati a poškodil bok vlaku,“ upřesnila Správa železnic.

Nehoda do sobotní zhruba 13. hodiny zastavila provoz na železniční trati 210 v úseku Praha-Krč – Praha-Modřany. „Asistujeme hasičům ze Správy železnic při evakuaci asi 80 osob z vlaku,“ uvedl mluvčí HZS Praha Martin Kavka.

Vzhledem k tomu, že trať je na vyvýšeném náspu, museli hasiči zajistit žebříky a schůdky, aby se cestující dostali bezpečně dolů. Od vlaku také natáhli bílé plachty, aby cestující prošli, aniž by se propadali do bahna na stavbě.

Nehod na železnici přibývá

Poslední týdny jsou na české železnici nešťastné. Podobná nehoda se stala v úterý 30. ledna se v Chlumčanech u Loun, kde se srazil osobní motorový vlak s bagrem a vykolejil. Ve stejný den v Pečkách zase došlo ke stržení troleje. 30 lidí z vlaku muselo být evakuováno.

29. ledna se ve stanici Lovosice srazil vlak s nákladním vozem. V profilu tratě došlo ke střetu zadní části nákladního vozidla v profilu trati s projíždějícím osobním vlakem. Celá boční část vlaku byla vážně poškozená. Jedna osoba byla předána do péče záchranky.

Nešťastná nehoda se stala 24. ledna nedaleko Dolní Lutyně na Karvinsku. Srazil se tam osobní rychlík s návěsem nákladního vozu, který uvízl na železničním přejezdu. Při tragické nehodě se zranily dvě desítky lidí. Strojvedoucí vlaku Dalibor Ž. bohužel na místě zraněním podlehl.

Strojvedoucí Dalibor Ž., který zemřel u Dolní Lutyně, neměl mít směnu, jel za kolegu