Kamiony zablokovaly dálnici D1 na 90. kilometru. Foto: PČR

Při hromadné nehodě kamionů na dálnici D1 zemřel jeden z řidičů

Nehoda čtyř kamionů u sjezdu na 90. kilometru D1 u Humpolce v noci zcela zablokovala směr na Prahu. Po dlouhých 11. hodinách se podařilo provoz obnovit.

Hromadná nehoda čtyř kamionů zablokovala v noci na středu dálnici D1 u Humpolce. Zřejmě kvůli sněžení se kamiony srazily kolem půlnoci na 90. kilometru ve směru z Brna na Prahu. Nehoda mírně zasahovala také do směru na Brno, ten byl s opatrností průjezdný.

Havárie má bohužel tragické následky. Zemřel při ní řidič kamionu, další řidič kamionu se lehce zranil. Lehké zranění utrpěl také zasahující policista.

Havárie na dlouhých 11 hodin zablokovala provoz na dálnici D1 směrem na Prahu. Policistům a hasičům se kolem půl jedné v noci podařilo zprůjezdnit sjezd z dálnice, takže začali stahovat vozidla na exitu 90 a na stejném místě na nájezdu na 90. kilometru směr Praha se vozidla vracela na dálnici D1.

V pondělí před polednem už byl ale provoz v místě nehody obnoven přímo po dálnici a začaly se tak rozjíždět kolony. Ty ale dosáhly délky neskutečných 20 kilometrů a potrvá, než se zcela rozjedou. Řidiči tak musí počítat se zdržením až do středečního odpoledne.

Ve středu před polednem se bohužel stala další vážná havárie kamionů, tentokrát na dálnici D2. Vše co víme, na odkazu tady!

Jak se nehoda na D1 stala?

„Vyhodnocením kamerových záznamů a šetřením na místě policisté zjistili, že řidič nákladní soupravy složené z tahače a návěsu jedoucí ve směru na Brno dostal smyk a s jízdní soupravou prorazil svodidla do protisměru, tedy do jízdního pásu na Prahu,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ve směru na Prahu mezitím jel jiný kamion, který v reakci na dopravní nehodu začal prudce brzdit. Do vozidla tak řidič sice nenarazil, dostal ale smyk. „Následně řidič zastavil s jízdní soupravou částečně v pravém jízdním pruhu a z vozidla vystoupil. V místě už zastavila také policejní hlídka z dálničního oddělení Velký Beranov,“ uvedla Čírtková.

Pak ale přišla další rána. Třetí kamion, který jel směrem od Brna, začal brzdit a rovněž dostal smyk.

„Řidič strhl řízení do levého jízdního pruhu, kde narazil do stojícího kamionu a zřejmě srazil jeho řidiče, který už byl mimo vozidlo. Ten přitom utrpěl těžké zranění, kterému na místě podlehl,“ uvedla mluvčí.

Do havarovaných vozů pak najel ještě jeden kamion, který nestihl včas zabrzdit.

Potíže v dopravě jsou od odpoledne kvůli sněžení a námraze hlášeny z celé země. Nejvíce ale právě na Vysočině. “Během dvou hodin šetříme 17 dopravních nehod. Nevyhnuly se bohužel ani dálnici D1, která je na Vysočině sjízdná pouze se zvýšenou opatrností,” informovala v noci policie.