Nehoda cisterny a kamionu na dálnici D2. Foto: HZS

Vážná nehoda na dálnici D2: Po srážce kamionu a cisterny se zranil řidič

Záchranáři ve středu po 11. hodině zasahují u nehody dvou kamionů na dálnici D2. Jednoho z řidičů musí z kabiny vyprošťovat, utrpěl zranění.

Nehoda se stala ve středu kolem 11. hodiny na dálnici D2, konkrétně na 10. kilometru směr Brno. Srazil se tam kamion s cisternou. Kamion naboural do zadní části cisterny a po nehodě měl výrazně zdemolovanou kabinu řidiče.

Vyprošťujeme jednoho z řidičů. Směr Brno je zastaven,“ informovali hasiči z HZS Jihomoravského kraje. Na místě zasahuje vrtulník záchranářů.

Po 13. hodině se podařilo obnovit provoz levým jízdním pruhem, omezení v pravému pruhu ale potrvá do odpoledních hodin. Hasiči museli také vyčistit vozovku od lepkavé hmoty, na silnici totiž z cisterny vytekl ovocný džus.

První silné zimní počasí od pondělí komplikuje dopravu na českých silnicích. Potíže mají hlavně kamiony. V noci na středu zablokovala hromadná nehoda kamionů dálnici D1 na 90. kilometru ve směru na Prahu. Provoz už byl obnoven, ale řidiči se směrem na Prahu ještě dlouho zdrží. Při havárii zemřel jeden z řidičů.