Vážná nehoda tří dodávek a dvou aut na dálnici D2 u Rakvic na Břeclavsku. Foto: HZS

FOTO: Prokletá dálnice D2! Další nehoda, rozsekalo se při ní pět aut

Další vážná nehoda v krátké době dnes na několik hodinu uzavřela jihomoravskou dálnici D2. U Rakvic na Břeclavsku se srazilo pět aut, nejméně pět lidí se přitom zranilo.

Na čtyři hodiny dnes uzavřela vážná nehoda dálnici D2 u Rakvic na Břeclavsku. Ve směru na Slovensko se srazilo pět aut. Při havárii se zranilo pět lidí, mezi nimi i děti, na místo pro jednu zraněnou ženu letěl záchranářský vrtulník.

Hromadné nehodě předcházela havárie kamionu, který v místě zúžení narazil do svodidel a z poškozené nádrže mu začala vytékat nafta. Před touto nehodou se zřejmě vlivem prudkého brždění srazily tři dodávky a dvě osobní auta.

Podle mluvčího záchranky Lukáše Dvořáčka se zranilo pět lidí, přičemž pro jednu zraněnou ženu na místo letěl vrtulník záchranářů, další čtyři lidé utrpěli středně těžká a lehčí zranění.

Na dálnici se tvořily dlouhé kolony, policie dopravu odkláněla přes Hustopeče a Podivín. Před 11. hodinou se ale podařilo provoz na dálnici D2 obnovit. „Havarovaná vozidla se podařilo odstranit. Vyšetřování nehody bylo na místě ukončeno. Komunikace je plně průjezdná,“ uvedla Policie ČR v 10.55 hodin.

Je dálnice D2 prokletá?

Dálnice D2 se zdá jako prokletá. Je to už několikátá vážná nehoda v krátkém čase. V pondělí 28. srpna se stala tragická nehoda na 24. kilometru dálnice D2. Srazila se tam dvě osobní auta a dodávka. Nehoda se stala v místě zúžení, kde silničáři zrovna ukončovali stavební práce.

Jedno z vozidel po nehodě zřejmě najelo do místa, kde stáli silničáři a srazilo je. Jeden ze silničářů utrpěl zranění neslučitelná se životem a ihned zemřel, ještě před příjezdem záchranářů. Druhého vážně zraněného silničáře, kde byla ještě naděje na život, se záchranáři snažili velmi dlouho oživovat. Bohužel také on zemřel. Další zranění byli v havarovaných autech.

Opět v pondělí jen o týden dříve a opět na dálnici D2 na 7,5. kilometru se stala další vážná nehoda. Srazily se tam dva kamiony, jednoho z řidičů museli vyprostit hasiči, utrpěl zranění. Řidič kamionu nedobrzdil a narazil do zadní části kamionu před sebou. Jeho kabina byla po nárazu značně zničená. Ven ho museli vyprostit hasiči pomocí hydraulického zařízení.

17. července na dálnici D2 havarovaly dva autobusy. Opět jeden z řidičů nedobrzdil a narazil do autobusu před sebou. Následky byly tragické, šlo o patrně největší havárii letošního roku – 77 zraněných, mnozí z nich nemluvili česky, mrtvý řidič autobusu a stovky řidičů uvězněných v koloně na dálnici ve spalujícím vedru.

Je to dálnicí, nebo za to mohou řidiči?

Jako ve válce! Hasiči popsali zásah u tragické nehody dvou autobusů