Tragická nehoda na dálnici D2. Foto: HZS JMK

Policie otevřela dálnici D2 po tragické nehodě. Zemřeli dva silničáři

Policie v pondělí po 22. hodině otevřela dálnici D2 na Brno, která byla uzavřena po odpolední tragické nehodě dvou aut a dodávky. Zemřeli při ní dva lidé, osm se jich zranilo.

Tragická nehoda se stala v pondělí kolem 17. hodiny na 24. kilometru dálnice D2. Srazila se tam dvě osobní auta a dodávka. Nehoda se stala v místě zúžení, kde probíhají stavební práce.

Jedno z vozidel po nehodě zřejmě najelo do místa, kde pracovali silničáři a srazilo je. Jeden ze silničářů utrpěl zranění neslučitelná se životem a ihned zemřel, ještě před příjezdem záchranářů. Druhého vážně zraněného silničáře, kde byla ještě naděje na život, se záchranáři snažili velmi dlouho oživovat.

S oživováním začali hasiči

„První na místo dorazili hasiči, kteří začali poskytovat první pomoc do příjezdu záchranářů,“ uvedl mluvčí HZS Jihomoravského kraje Filip Venclovský. I zdravotníci prováděli resuscitaci, ale bohužel nebyli úspěšní. Dva muži tak při nehodě zemřeli.

Dalších osm středně a lehce zraněných pacientů jsme odvezli do nemocnic v Brně a Břeclavi,“ doplnil mluvčí záchranářů Lukáš Dvořáček.

Co přesně se při nehodě stalo a kdo je za tragickou nehodu na D2 odpovědný, vyšetřuje policie. Místo havárie zaznamenávala policie na dálnici několik hodin. „Vyšetřování na místě je ukončeno, následky nehody jsou odstraněny. Dálnice je plně průjezdná,“ uvedla policie kolem 22.15. Následně se začaly postupně rozjíždět dlouhé kolony aut.

Dálnici D2 uzavřela tragická nehoda, dva lidé zemřeli, osm se zranilo