Čerpací stanice Orlen v polském městě Bogatynia zůstala bez paliva. Foto: Hana Hornová

Čerpací stanice Benzina Orlen v Česku i Polsku čelí nedostatku paliva!

Řidiči, kteří vyráží za levným benzinem do Polska, dnes často narazí na prázdné čerpací stanice. Na mnoha čerpacích stanicích je nedostatek paliva.

Jen na nápisy, že je vyprodáno, narazí dnes čeští řidiči na některých čerpacích stanicích Orlen (v česku se dříve jmenovaly Benzina). Vyprahlé jsou benzinky Orlen hlavně v Polsku u hranic s Českou republikou, ale čerpací stanice bez paliva nejsou výjimkou ani v Česku.

Důvodem jsou nejspíš pokračující nízké ceny paliva, kdy Orlen v Polsku prodává Natural 95 a diesel v přepočtu za 33 korun za litr, zatímco v Česku se aktuálně na řadě čerpacích stanic ceny pohybují stále kolem 38 až 40 korunami.

Řidiči, kteří se o víkendu rozhodli vyrazit do Polska na nákupy a přitom příležitostně natankovat levněji, tak na některých místech mají smůlu. Na čerpací stanici bez paliva například narazila Hana Hornová, která na Facebooku zveřejnila foto benzinky Orlen v polském městě Bogatynia, které si Češi hlavně z Liberecka oblíbily právě jako místo levných nákupů a tankování.

Podle informací Jiřího Boučka na Facebooku v sobotu v 10 hodin neměla benzin a naftu ani čerpací stanice v polském Zawidovu. „Pumpa zavřená, nemají nic,“ napsal.

Palivo chybí stále častěji i v Česku

Jenže polské čerpací stanice nejsou v problémech samy. Na nedostatek Naturalu 95 nebo dieselu teď stále častěji naráží řidiči i v České republice. ČRzprávy nedávno informovaly o nedostatku paliva na čerpací stanici Benzina Orlen v Lounech. Mluvčí společnosti Orlen Unipetrol Pavel Kaidl ČRzprávám pouze odpověděl, že tato čerpací stanice už je zásobená, ale důvody, proč palivo chybělo, nevysvětlil.

Dnes řidiči hlásí další výpadky na sociálních sítích z celé řady lokalit v České republice. Podle Martina Hanouska neměli naftu ani benzin dnes také na čerpací stanici Orlen v Pardubicích nedaleko nádraží. „V pondělí nebyla nafta na Táborsku,“ okomentoval situaci řidič Tomáš Porš.

Podle řidičů je tak situace s nedostatkem dodávek paliva obecně horší, než jak se snaží působit provozovatel čerpacích stanic, zjevně už nejde o náhodné či ojedinělé výpadky. Mnozí si myslí, že se situace srovná po volbách v Polsku, před kterými jsou prý ceny uměle tlačeny dolů. Jiní řidiči zase namítají, že ani po volbách palivo v Polsku výrazněji nezdraží.

České benzinky Orlen zlevnily u hranic na 32,90! Řidiči stojí dlouhé fronty

Přejít nahoru