Benzina Orlen ve Frýdlantu prodávala benzín i naftu za 32,90. Foto: Tereza Žitná

České benzinky Orlen zlevnily u hranic na 32,90! Řidiči stojí dlouhé fronty

Levný benzin jen za 32,90! Za tolik tankují dnes dopoledne řidiči u benzinek Orlen v Náchodě, Opavě nebo ve Frýdlantu. Řidiči stojí dlouhé fronty.

Cena jako před zdražováním a stejná jako u polských sousedů. Ceníky snů v neděli ráno naskákaly na ukazatelích čerpacích stanic Orlen (bývalá Benzina) poblíž českých hranic s Polskem. Litr dieselu i litr Naturalu 95 tam zlevnil na 32,90 korun za litr, zatímco ve vnitrozemí se prodává litr už běžně přes 40 korun. Obvykle nejlevnější síť čerpacích stanic Tank ONO prodává Natural 95 v průměru za 38,90.

Řidiči radikální zlevnění zaznamenali hlavně poblíž hranic s Polskem, kde se palivo za takové ceny prodává dlouhodobě. Benzín a naftu za 32,90 korun hlásí šoféři například z Náchoda, Frýdlantu v Čechách, z Opavy a dalších měst.

„Je z toho úplné šílenství, čekají se i půlhodinové fronty, lidé si chtějí za tuto cenu natankovat plnou nádrž a ještě berou do kanystrů,“ popsal jeden z řidičů. A není se čemu divit, palivo v Česku dlouhodobě zdražuje a podle ekonomů budou ceny ještě stoupat nad 40 korun. Jednak kvůli růstu cen ropy a nafta v létě podražila po návratu původní výše spotřební daně.

2 názory na “České benzinky Orlen zlevnily u hranic na 32,90! Řidiči stojí dlouhé fronty”

Diskuse uzavřena.