Zemřel Vašo Patejdl, člen kapely Elán. Foto: FB Elán

Zemřel Vašo Patejdl, spoluzakladatel kapely Elán! Plánoval koncertní turné

Mimořádná zpráva: Zemřela hudební legenda, spoluzakladatel a člen populární rockové kapely kapely Elán Vašo Patejdl. Bylo mu 68 let, zemřel na rakovinu slinivky.

„S nekonečnou bolestí a prázdnotou v srdci oznamujeme, že dnes 19. srpna 2023 v nočních hodinách nás po krátké a těžké nemoci navždy opustil, výjimečný a vzácný člověk, náš celoživotní přítel, výjimečný a brilantní hudebník a hudební skladatel světové úrovně, Vašo Patejdl,“ informovala Patejdl.

„Na přání rodiny, nyní nebudu více sdělovat,“ uvedl manažer hudebníka Jiří Strážnický.

„Odpočívej v pokoji, modlíme se za tebe a drž nám tam nahoře místo,“ uvedla kapela. Zároveň požádala veřejnost a média, aby respektovala tuto složitou situaci a soukromí rodiny.

„O místě a čase posledního rozloučení Vás budeme informovat,“ informovala ČRzprávy.cz kapela Elán.

Minimálně podle počtu nasmlouvaných koncertů přišlo úmrtí Vašo Patejdla velmi nečekaně. V příštích měsících měl absolvovat na tři desítky koncertů, jeden plánoval například v pražském divadle Kalich.

Odešel mi kamarád Vašo Patejdl! Dojemné vyznání šéfa divadla Kalich

Autor mnoha hitů

Vašo Patejdl, vlastním jménem Václav Patejdl, se narodil 10. října 1954 v Karlových Varech, byl slovenský zpěvák, hudebník a textař. Spoluzakladatelem a člen populární poprockové skupiny Elán spolupracoval také například s Richardem Müllerem, pro kterého složil hit „Po schodoch“.

Složil také hudbu k filmům Fontána pro Zuzanu nebo k pohádce Sedmero krkavců z roku 2015, díky které byl nominován na filmové ocenění Český lev 2015 v kategorii nejlepší hudba.

Pracoval ale také na celé řadě divadelních muzikálů, například divadlo Kalich v Praze hraje muzikál se slavnými písněmi legendární skupiny Elán s názvem Voda (a krev) nad vodou.

Vašo Patejdl – Ak nie si moja
Zemřel Jan Kalina, frontman a zakladatel kapely Sto zvířat