Hudebník Vašo Patejdl v divadle Kalich. Zdroj: Divadlo Kalich

Odešel mi kamarád Vašo Patejdl! Dojemné vyznání šéfa divadla Kalich

Zpráva o odchodu hudebníka Vašo Patejdla hluboce zasáhla a zarmoutila tým pražského divadla Kalich, pro které Vašo Patejdl napsal například muzikál Jack Rozparovač.

„Vzpomínáme na všechny společné schůzky a setkání, kterých za ta léta bylo nepočítaně. Navždy si Vaša budeme pamatovat jako velkého profesionála, jemuž bylo štědře naděleno talentu, nesmírně slušného člověka, který celou svou osobností plně potvrzoval ono známé pravidlo, že lidé, kteří něco doopravdy umí, jsou v osobním kontaktu zpravidla velice skromní,“ napsali zástupci pražského divadla Kalich.

„Odešel mi kamarád, který bude už navždy scházet v mém životě. Pojí nás osmnáct let úžasné spolupráce, která rychle přerostla v osobní přátelství. Vašo byl velký člověk svou duší i talentem, byl mi lidskou a profesní inspirací a vzorem. Bude mi chybět jeho pozitivní energie,“ svěřil se producent a majitel divadla Kalich Michal Kocourek.

„Upřímně považuju za zázrak, když v šoubyznysu ještě narazím na tak slušné a skromné osobnosti, jakou byl právě Vašo. Považuju ho za svého osobního přítele i životní příklad a jednu z motivací, proč svou práci vlastně dělám. Je nespravedlivé, že tak brzo odcházejí zrovna lidé, kteří by tu ještě měli co předat – lidsky i umělecky. Myslím teď na Vašovy nejbližší a cítím s nimi,“ truchlí Michal Kocourek.

Vedení divadla napsalo, že Vašo Patejdl byl skutečný hitmaker a respektovaná muzikantská veličina, jejíž slovo mělo váhu. „Nebyl pro nás „jen“ spolupracovníkem, se kterým jsme připravili tři muzikálové inscenace a na další se nedávno začali domlouvat, ale taky skvělým kamarádem, který našemu divadlu upřímně fandil a od kterého jsme snad nikdy neslyšeli, že by něco nešlo,“ uvedli zástupci divadla.

Vašo Patejdl pro divadlo Kalich složil muzikál Jack Rozparovač, který se setkal s velkými ohlasy i v zahraničí, a spolupracoval s ním na dvou výjimečně úspěšných muzikálech s hity skupiny Elán Osmý světadíl a Voda (a krev) nad vodou, ten se hraje stále.

Zemřel Vašo Patejdl, spoluzakladatel kapely Elán! Plánoval koncertní turné

Na prosinec byl naplánován v Kalichu Vašův vánoční koncert, ten loňský měl báječnou atmosféru a letošní byl už teď v létě skoro vyprodaný…

„Vašo stál naposledy na našem jevišti letos v dubnu, kdy společně s Jožo Rážem a Jánem Balážem pokřtil CD k muzikálu Voda (a krev) nad vodou. Koho by tenkrát napadlo, že to bude naposledy. Vašo Patejdl patří k osobnostem, které jsou navždy nedílnou součástí našeho divadla, a jsme rádi, že u nás stále znějí jeho písničky. Díky nim tu je pořád s námi. Upřímnou soustrast rodině a blízkým,“ vyznává se vedení divadla.