Kazma uložil 22 milionů do trezoru na pražském Výstavišti. Zdroj: Kazma Youtube

Kazmova šifra odolává, miliony ještě nikdo nevybral, jaké jsou nápovědy?

22 milionů ještě nikdo nevyhrál. Kazmova šifra, která je součástí Kazmova filmu ONEMANSHOW: The Movie, zůstává nevyluštěná a miliony stále zůstávají v trezoru. Jaký je postup hry a nápovědy?

Ochranka v kuklách stále ve spalujícím horku musí hlídat milion dolarů, tedy asi 22 milionů korun, které uložil Kazma Kazmitch v trezoru na pražském Výstavišti. Zatím totiž nikdo nerozluštil šifru, která je součástí jeho filmového hitu ONEMANSHOW: The Movie a která vede k získání kódu pro otevření trezoru, zjistily ČRzprávy.

Kazmova Šifra: zbývá jen 7 dnů na rozluštění! Kazma zveřejní nové nápovědy

Kzamova hra o milion dolarů doslova pobláznila Česko, získat peníze a rozluštit šifru se snaží tisíce lidí. Vznikají specializované instagramové stránky, youtubeři natáčí videa a všichni společně se snaží šifru rozluštit. Jak vlastně Kazmovu hru o miliony hrát a jakých chyb se nedopustit?

Jisté je, že 22 milionů korun Kazma Kazmitch uložil v průhledném trezoru v Praze na Výstavišti. A stále je nikdo nevybral. Box může otevřít pouze karta, kterou diváci obdrží po zakoupení vstupenky na Kazmův film ONEMANSHOW: The Movie a desetimístný číselný kód, na který hráč přijde po rozluštění šifry. Kdo první spolu s kartou zadá kód, vyhraje celý balík peněz.

Trezor je přístupný denně od 6:00 do půlnoci, poslední soutěžící je k trezoru puštěn pět minut před zavírací dobou.

Kazma: Jedna karta vyhrává i bez kódu

„V oběhu je také jedna karta, která nepotřebuje kód,“ upozorňuje Kazma. Ta obsahuje čip a stačí ji pouze přiložit ke čtečce, není třeba zadat kód a trezor se otevře. Jenže, která to je? Šance, že ji zrovna máte, se rovná šanci na výhru ve Sportce.

Pokud vlastníte „běžnou“ soutěžní kartu, tak se trezor po přiložení karty ke čtečce neotevře a vyzve soutěžícího k zadání kódu. Pokud jej tedy zvládl správně vyluštit.

A pozor tady důležité upozornění! Každá soutěžní karta má pouze jeden pokus k zadání hesla. Pokud desetimístný kód jednou zadáte špatně, jste venku ze hry (pokud nemáte další kartu).

Musíte přesně vědět, jak jste Kazmovu šifru vyluštili

A pozor nestačí znát jen správný kód, který třeba mohl někdo někde opsat, nebo dokonce ukrást. Podle podmínek hry je musí soutěžící v případě odkódování trezoru pořadateli na osobním jednání nejpozději do 24 hodin od odkódování Trezoru prokazatelně doložit, že Šifru, respektive všechny její jednotlivé části, skutečně sám správně vyluštil způsobem, který je detailně popsán v neveřejném popisu vyřešení šifry.

Co přesně říká Kazma? „Šifra není jednoduchá, ale existuje k ní návod. Je v tom filmu,“ tvrdí Kazma a chce tak lákat další a další diváky na svůj film ONEMANSHOW: The Movie, který už přes týden běží v kinech. A trhá rekordy, utržil jen na vstupném už přes 55 milionů korun a měl nejvyprodanější první víkend, vidělo jej už přes 300 tisíc diváků.

Znaky na kamenech u Lysé nad Labem

Základem šifry jsou znaky, které jsou nakresleny na betonových kvádrech na kopci nad městem Lysá nad Labem. Obrazce znaků jsou tyto:

Dále se objevila stopa v podobě nedávné Kazmovi účasti ve Snídani s Novou na Nově, kde měl „jakože narušit vysílání“ a kde ukázal prstem na písmeno A na obrazovce za sebou.

Nápovědy z Alzy

Další nápověda se pak objevila na Alze a to v podobě říkanek obsahující různé znaky. Napovídají, jak pracovat se šifrou a zároveň obsahují některé znaky ze šifry. Pomoci by měly k navedení k tomu, jak znaky z kvádrů u Lysé nad Labem převést na čísla.

Šifru luští i youtubeři

O vyluštění se snaží mnoho lidí, včetně například Youtuberů. Zajímavý pokus učinil například Pajus 4, který se detailně snažil rozebrat nápovědy. K výsledku se však ani po skoro třech hodinách nedobral. Můžete si níže proklikat záznam živého streamu, na co zatím soutěžící společně přišli.

Youtubeři se snaží rozluštit Kazmovu šifru.
Kazma zahájil odpočet času k rozluštění šifry, jaké jsou další nápovědy?
VIDEO: Stovky lidí po Kazmově filmu hledají klíč k milionům u Lysé