Záběry z posledního 8. dílu seriálu Smysl pro tumor. Foto: ČT/Pavla Černá

Je tu finále nejsledovanějšího seriálu ČT Smysl pro tumor. Jak všechno dopadne?

Česká televize v neděli odvysílá závěrečný díl seriálu Smysl pro tumor, kterých chytil diváky za srdce. Každý týden si jej pustilo více než milion diváků.

Je to opravdový úspěch. Seriál, v němž si skutečně náročné scény boje s rakovinou zahráli Jiří Bartoška a Filip Března, se těší obrovskému zájmu diváků. Každou neděli večer si jej pustilo více než milion diváků a další tisíce zpětně prostřednictvím aplikace iVysílání či aplikací televizních operátorů.

Tento týden ale seriál Smysl pro tumor osmým dílem končí. Dosud diváci mohli sledovat příběh mladého studenta medicíny Filipa, kterého hraje Filip Březina a který místo prestižní praxe na neurochirurgii musí nastoupit léčbu zhoubného nádoru v nose.

Nejtěžší role pro Jiřího Bartošku

Při léčbě v nemocnici potkal staršího spolupacienta Antonína v penzi, kterého nehrál nikdo jiný než herec Jiří Bartoška. Ten se v seriálu léčí s nádorem mozku a zahrát tak musel nejen drsné záchvaty epilepsie, ale také náročnou operaci mozku, při níž je pacient při vědomí.

Jeho léčba ale neměla dobrý konec a Antonín, kterého hrál Bartoška, zemřel. Bohužel chvíli po natáčení se pan Bartoška dozvěděl, že se mu rakovina vrátila i doopravdy a dosud se s ní léčí.

Hlavní postava Filip se zhruba v polovině seriálu dozvěděl dobrou zprávu, že se vyléčil. Na oslavu tak vyrazí s vnučkou zemřelého „Bartošky“ Hankou, kterou hraje Alžběta Malá, a do níž se během léčby zamiloval, na cestu karavanem do Itálie.

Tereza Brodská se rozčílila kvůli zveřejnění intimní fotografie! Diváci ale šílí nadšením

Tam se původně chtěl Bartoška alias Antonín sám vydat, až se vyléčí a navštívit mýtický hrad ze své pohlednice. U zmíněného hradu pak Filip s Hankou rozprášili Antonínův popel. To byla jedna z nejdojemnějších scén seriálu.

Jenže ke konci cesty se Filipovi spustí krev z nosu a je to bohužel neklamná známka, že se mu nádor vrátil. Po návratu do Čech lékaři potvrzují návrat tumoru a sdělují, že jedinou možností je najít dárce kmenových buněk. Toho se však dlouhodobě najít nedaří a Filip propadá do deprese.

Jak dopadne seriál Smysl pro tumor?

Poslední díl, který Česká televize vysílá v neděli 25. února, se tak točí, jak napovídá belgická předloha seriálu, kolem léčby Filipa kmenovými buňkami. Protože se nepodařilo najít dárce, musí dostat kmenové buňky vlastní. Ty lze aplikovat jen, pokud jsou potlačený velmi silnou chemoterapií bílé krvinky.

Filip kvůli tomu musí na izolační pokoj, aby jej návštěva nemohla nakazit. Dostává obrovské dávky chemoterapie a následně i vlastní kmenové buňky

Filip zároveň v posledním díle bilancuje na hraně, zda pokračovat v boji s rakovinou, nebo se vzdát, protože už stejně ztrácí naději na zářnou budoucnost lékaře – neurochirurga.

Hanka přitom pro oba plánuje rozsáhlou budoucnost a bojuje, aby Filip léčbu nevzdával. Filip ale nechce, aby Hanka kvůli starostem a péči o něho přišla o svůj vlastní život a snaží se jí zapudit.

Nakonec ale změní názor a v závěrečné srdceryvné scéně za odcházející Hankou celý vysílený vyběhne na nemocniční chodbu, kde se zhroutí. Je to scéna, která rozbrečela nejednoho diváka.

Ačkoli byl seriál na nepříjemné a ne zrovna veselé téma, musíme výkony herců pochválit.

A jak se seriál líbil vám?

Tereza Brodská se rozčílila kvůli zveřejnění intimní fotografie! Diváci ale šílí nadšením
Diváci České televize zuří! Proč jste vyzradili děj seriálu Smysl pro tumor dopředu?

Přejít nahoru