Herec a ředitel karlovarského festivalu Jiří Bartoška. Foto: Pavel Gwužď / Nextfoto

Herec Jiří Bartoška je v nemocnici! Znovu bojuje s rakovinou

Oblíbený český herec a prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška znovu bojuje s rakovinou. Je hospitalizován v nemocnici!

Česko poslední listopadový den zasáhla další nepříjemná zpráva. Legendární herec Jiří Bartoška znovu bojuje s rakovinou. „Můžeme potvrdit, že prezident MFF Karlovy Vary v současné době absolvuje onkologickou léčbu,“ uvedla mluvčí festivalu Uljana Donátová.

Bartoškovi se tak doslova vrátila noční můra a boj o holý život. Onkologickou léčbu již totiž absolvoval před devíti lety, tehdy se pral s rakovinou uzlin v mezihrudí. Ačkoli to vypadalo, že nad nemocí definitivně zvítězil, teď se bohužel vrátila.

Bartoška, který je celoživotním silným kuřákem, nyní absolvuje léčbu ve Fakultní nemocnici Motol. „Další podrobnosti sdělovat nebudeme,“ dodala Donátová. Pro deník Blesk, pouze dodala, že legendární herec momentálně nepodstoupil žádnou operaci.

Shodou okolností začne Česká televize v lednu vysílat nový seriál Smysl pro tumor, kde Bartoška hraje Antonína Vaňka, který umírá na rakovinu mozku. Musel si přitom oholit hlavu, už první záběry tak mnoho lidí vystrašily a začaly se objevovat otázky, zda je s Bartoškou vše v pořádku.

Bohužel osud tomu chtěl jinak, Bartoška se neléčí jen v seriálu, ale i ve skutečnosti.

Už v létě měli lidé o Bartoškovo zdraví strach, kvůli dlouhé léčbě silné virózy byla ohrožena jeho účast na filmovém festivalu. Nakonec se ale jeho účast podařila a festival tak proběhl se vším všudy.