Ondřej Brzobohatý se zastal Richarda Krajča kvůli útokům na outfit, který frontman kapely Kryštof vynesl na předávání cen Český slavík.
Richard Krajčo, frontman kapely Kryštof, převzal bronzového slavíka za zpěváka roku a za kapelu roku v anketě Český slavík 2023 v poněkud neobvyklém úboru. Oblékl totiž modrý oblek bez rukávů a navíc nasadil na nohy stříbrné boty, které vypadaly jako dámské a ještě k tomu si vzal kabelku. Jakoby nevěděl, co se se sebou, nebo jak na sebe upoutat pozornost.
Tím na sebe strhl poměrně drsnou kritiku některých vlastních fanoušků. „Jsem asi konzerva. Omlouvám se, ale kam se poděla nějaká vznešenost, mužnost a společenskost? Richarde, na Vaše koncerty chodím, miluji Vaši tvorbu, ale toto je mimo mísu,“ komentovala jedna z fanynek Martina Vyplelová Krajčův outfit na jeho Instagramu.
Přidala se i fanynka Nikola Krmelová: „Myslím si že Slavíci jsou společenská událost, u které se očekává nějaký dress code. Minimálně u mužů dlouhý rukáv, košile, sako. Je to o eleganci,“ zkritizovala zpěvákovo modré sako bez rukávů, dámské stříbrné boty a dámskou kabelku ve stejné barvě.
Krajčova manželka: Já se tak snažila a všichni řeší mého muže!
Pod příspěvky reagovala Krajčova manželka Karin: „No to jako vážně? Tak já tady tři týdny vymýšlím, co si vezmu na sebe, ladím s naším skvělým stylistou každý detail, půjčím si šperky, které normálně stojí úplný ranec, nechám se hodinu líčit a vy pak všichni řešíte jeho kabelku a boty? To jako fakt? Jsem smutnááá,“ napsala Karin a přidala kopec smajlíků.
„Samozřejmě je to fór, je mi to jedno, řešte si, co chcete a hlavně – oblíkejte si, co chcete, protože móda je o individualismu a o radosti, přátelé. A my milujeme módu a jiný to s námi nebude. Ta kabelka je fakt pánská a ty boty fakt nejsou lodičky, jsou to stříbrný vysoký boots,“ obhajovala svého manžela Karin.
Ondřej Brzobohatý: Jste nešťastní lidé!
Zcela nečekaně se ke kauze vyjádřil také hudebník Ondřej Brzobohatý, který na sebe po rozvodu s Miss World prozradil, že se rád převléká do dámského. Přečtete si, co na adresu kritiků napsal:
Tohle jsem nikdy neudělal a nikoho se v diskuzi pod příspěvkem na Instagramu nezastal, protože mi to připadá spíš zbytečné, než užitečné. Ale na tuhle diskuzi mě upozornila má žena a já se opravdu už nestačím divit.
Vede mě to k domněnce, že někteří z vás, kdo máte potřebu kritizovat, ba co víc, i urážet, jste nešťastní lidé, kteří mají problém sami se sebou a skutečnost, že si dovolíte z pohodlí domácího gauče vznést kritiku na někoho veřejně známého vám dává pocit vlastní důležitosti, přitom říct to dotyčnému přímo do očí byste nedokázali.
A teď k tomu podstatnějšímu. Především umělecký svět má tu krásnou výhodu, že v něm nemusí existovat žádné bariéry a už vůbec ne stereotypy, konvence a standardy. O to víc právě svět pop music. Je to svět, kde se mísí žánry jeden přes druhý, experimentuje se s nástroji i zvuky, extravagancí stylů a to samé se v tomto světě odráží i v módě, která je jeho nezbytnou součástí.
Mohl bych tu vyjmenovat stovky vysoce respektovaných umělců už z minulého století, kteří tuto ryzí filosofii dokonale reprezentovali, snad postačí jeden za všechny, David Bowie. I jeho desky byste přestali poslouchat jen proto, že nosil na koncertech štekle a legíny? Jistě, že ne! Respektive, nikdo nepřestal a nepřestane, dodnes se řadí mezi nejúspěšnější umělce světové pop kultury.
Já netvrdím, že se vám všem, co jste sem napsali své negativní názory na Richardův neotřele nekonvenční model večera, musí tahle filosofie zamlouvat a líbit, ale minimálně se pokuste ji respektovat, a to proto, že si Richard, jako umělec a autor desítek hitů takový respekt zaslouží. A závěrem jak řekla má žena: Co ty lidi sakra řešej, vždyť to nejsou kurzy tanečních pro dospělé, ale svátek pop music.