Mladík, který zaútočil na Jana Bendiga. Zdroj: Instagram

Útočník na Bendiga dnes poprvé promluvil: Nejsem žádný rasista!

V neděli večer promluvil mladík, který na Českém slavíku zaútočil moukou na zpěváka Jana Bendiga. Řekl, že jeho čin neměl žádný rasistický podtext.

Jak jsme vás informovali, na zpěváka Jana Bendiga zaútočil v pátek večer mladý muž. V okamžiku, kdy přicházel po červeném koberci na předávání hudebních cen Český slavík 2023, k němu přiskočil zezadu, z igelitové tašky vytáhl pytlík mouky a na zpěváka jej vysypal.

Okamžitě se strhla vlna reakcí známých osobností, podporu Janu Bendigovi vyslovila Lucie Bílá, Jan Musil, Mahulena Bočanová, Monika Bagárová a mnoho dalších českých celebrit.

Zároveň se ale vyrojily spekulace, že útok na Bendiga byl předem připravený a sehraný. Měl zpěvákovi pomoci dostat se na titulní strany a zlepšit prodej chystaného koncertu v O2 Universum.

Útočník promluvil: Nejsem rasista

V neděli večer kauzou zamíchal sám útočník Lukáš Procházka, který na sociální sítě pověsil video, kde se k útoku přiznává. Zároveň ale odmítl, že by měl rasistický podtext. Reagoval tak na slova Bendiga, že po posypání moukou slyšel rasistickou hlášku.

„Rozhodně to nebylo nic rasistického, myslím, že žádnou narážku jsi slyšet nemohl, i když to nějaká média zveřejňují,“ prohlásil Procházka. „Proti Honzovi nic nemám, proti Romům vůbec nic nemám a štve mě, že tady někdo poskvrňuje moje jméno takovým způsobem,“ uvedl Procházka.

„Vážím si také pozvání na koncert od Honzy Bendiga, ale určitě se nedostavím,“ dodal útočník.

Znamená to konec kauzy? Těžko!

Jestli lze ale kauzu považovat za vyřešenou je otázka. Znamená to, že útok nahraný nebyl? A jak Bendig vysvětlí video, na kterém si s útočníkem vesele dává panáka, tedy, že se spolu znají?

Není také toto nové video snahou, jak setřást podezření? „Co na to video říct? Když se z oběti můžete stát u některých lidí viníkem! Není mi fakt příjemné řešit tuhle kauzu stále dokola. Ale nic jiného mi nezbejvá,“ prohlásil v neděli večer Bendig.

Bendig: Opravdu nemám zapotřebí po sobě házet mouku

„Myslel jsem, že jsem ji uzavřel svým prvním prohlášením, kde jsem mluvil o tom, že celý svůj život musím lidi přesvědčovat o tom, ať mě nehází do stejného pytle. A ono se to zase stalo…! Zase musím některé přesvědčovat, že opravdu nemám zapotřebí po sobě házet mouku, abych byl “slavnej” a psalo se o mě,“ dodal zklamaně Jan Bendig.

„Tenhle kluk udělal blbost! Ale na rozdíl od některých se k tomu postavil čelem a dnes se mi omluvil. Vysvětlil mi, proč to udělal a uznal chybu. Jasně, že bych mu nejraději vlepil facku, protože jsem si musel vedle podpory opět vyslechnout nepěkné věci, které poslouchám celý život,“ uvedl Bendig.

„Ale i já v životě udělal spoustu chyb a dávat druhé šance je lidské a důležité. Takže jeho omluvu beru a věřím, že se poučil,“ dodal zpěvák.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru