Obviněný mladík se malými chlapci i fotil. Zdroj: Policie ČR

Teprve 20letý mladík zneužíval nezletilé kluky po celé zemi, hrozí mu 8 let vězení

Z únosu a pohlavního zneužití dítěte viní policie teprve dvacetiletého mladíky za Benešovska. Podle policie zneužíval nezletilé chlapce ve věku od 10 do 13 let.

Kriminalisté z Benešova v uplynulých dnech zahájili trestní stíhání teprve 20letého mladíka. I přes svůj nízký věk podle policejního obvinění zvládl spáchat desítku případů, kde figurují nezletilí chlapci ve věku od 10 do 13 let.

„Muž využíval sociální sítě Tik Tok k navázání kontaktu s chlapci, u kterých si byl dobře vědom toho, že jsou nezletilí. Společné konverzace přes sociální sítě a časté telefonáty s chlapci vyústily i v osobní setkání,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Společná záliba? Vlaky

„Kontakty s nimi často navazoval skrze zálibu k vlakům a díky tomuto společnému koníčku si s nimi domluvil schůzku na vlakovém nádraží, odkud spolu cestovali na různá místa republiky,“ uvedla mluvčí.

Několik osobních setkání s pěti chlapci podle policie skončilo pohlavním stykem. Chlapcům, se kterými byl dlouhodobě v kontaktu, zakazoval přátelství s děvčaty a požadoval i zablokování veškerých přátel na sociálních sítích. Po všech také požadoval zaslání jejich intimních fotografiích a později vyhrožoval zveřejněním.

„Kriminalistům z Benešova se podařilo odhalit 11 případů, ve kterých 20letý muž figuruje a v nichž navazoval styky s nezletilými chlapci. Případy jsou napříč republikou, poškození jsou z Prahy, Středočeského, Plzeňského, Královehradeckého, Jihočeského kraje, Ústeckého a Jihomoravského kraje,“ dodala mluvčí.

Nebylo to poprvé

Benešovským kriminalistům se usilovnou prací a spoluprací s kolegy z ostatních krajů podařilo zjistit všechny poškozené chlapce, vyslechnout je a zajistit jejich komunikaci s obviněným. Následně zahájili trestní stíhání 20letého muže, kterého obvinili z několika závažných trestných činů, konkrétně z pohlavního zneužití, zneužití dítěte k výrobě pornografie, vydírání, navazování nedovolených kontaktů s dítětem, ohrožování výchovy dítěte, nebezpečného vyhrožování a únosu dítěte a osoby stižené duševní poruchou.

„Za vyjmenované skutky hrozí muži až 8letý trest odnětí svobody. S ohledem na závažnost celé věci skončil obviněný ve vyšetřovací vazbě. Již v minulosti byl za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen,“ dodala Schneeweissová.