Pes trpěl v rozpáleném autě zhruba hodinu. Bohužel nepřežil. Zdroj: FB

Majitelka nechala psa zamčeného v rozpáleném autě, bohužel zahynul

/VIDEO/ Obrovskou vlnu emocí vyvolala pondělní událost v Hluboké nad Vltavou. V rozpáleném autě tam nechala majitelka zamčeného psa, který dlouhé trápení horkem nepřežil.

Je to stále dokola. Nenechávejte děti, psi ani jiné živé tvory v rozpáleném autě. Teplota uvnitř dosahuje více než 50 stupňů a je životu nebezpečná, varuje policie. Bohužel je to stále marné.

V pondělí odpoledne si na parkovišti u zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou všimli návštěvníci, že v již zaparkovaném a uzamčeném vozidle Škoda Octavia doslova kolabuje pes rasy Staford.

„S ohledem na situaci oznamovatel přivolal policisty a sám se zároveň pokusil rozbít okénko vozu, to se mu však nepovedlo,“ sdělil mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. Policisté mezitím zjistili telefon na majitelku vozu, telefon však někdo při vyzvánění zavěsil.

Majitelka psa se po chvíli dostavila k vozidlu a psa vysvobodila. Pes však musel být v urgentním stavu převezen k místní veterinářce. Jak později zjistili policisté, pes mohl v autě trpět bezmála hodinu.

„Případ však nemá šťastný konec, veterinářka následně policistům sdělila, že pes večer uhynul. Majitelku psa tak čeká nepříjemné vyšetřování,“ uvedl Matzner. Policisté z Obvodního oddělení Hluboká nad Vltavou případ prošetřují od pondělí odpoledne jako možné týrání psa a to ve spolupráci s kriminální službou.

„Teploty letošního léta jsou skutečně extrémní, nesmíme zapomínat, že z uzavřeného vozidla se na slunci stává doslova pec. Tyto případy se každoročně opakují. I jen několik minut v uzavřeném autě na slunci stačí způsobit zvířeti či dítěti zdravotní komplikace,“ dodal policejní mluvčí.