Kojenec. Ilustrační foto: Pixbay

Hrůza! Matka na Olomoucku zavraždila miminko, protože plakalo

Mladé ženě z Olomoucka hrozí za vraždu dítěte až výjimečný trest. Záchranáři se snažili miminko oživit, nebylo mu ale pomoci. Policie 24letou ženu dnes obvinila z vraždy.

Kriminalisté Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání čtyřiadvacetileté ženy pro zvlášť závažný zločin vražda. V pondělí 7. srpna dopoledne byli policisté přivoláni k úmrtí desetiměsíčního dítěte v obci na Olomoucku. Přivolaný lékař na místě po marné resuscitaci konstatoval úmrtí kojence.

Matka uvedla, že ráno v postýlce našla dcerku, která nedýchala. Ihned proto přivolala záchrannou zdravotnickou službu. Policistům se událost zdála podezřelá a přivolali olomoucké kriminalisty. Ti se okamžitě začali okolnostmi úmrtí dítěte zabývat a nařídili soudní pitvu.

„Žena zpočátku jakékoliv násilí vůči dceři popírala. Při následném výslechu se ale kriminalistům k zavraždění dcery přiznala,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Motivem činu bylo zřejmě zkratkovité jednání ženy, které se nedařilo utěšit plačící dítě. Obviněná žena nebyla v minulosti trestně stíhaná. Pod vlivem alkoholu ani jiných omamných látek v době činu nebyla.

„Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí ženy do vazby, který soud akceptoval a poslal ji za mříže. Obviněné ženě hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest,“ dodal policista Hejtman.