Posádka Klepáč, Řihánek měla smůlu, Po dopravní nehodě ze závodu odstoupila. Foto: FB MBrádio

Rally Bohemia plná nehod, jedna posádka nabořila dům v Mladé Boleslavi

Na Mladoboleslavsku a Liberecku naplno propukl závod Rally Bohemia. Některé posádky ale dnes doprovázela smůla, několik jich havarovalo. Jedna dokonce nabořila dům a lampu.

50. ročník Rally Bohemia oficiálně odstartoval v pátek na náměstí v České Lípě a následovala první rychlostní zkouška na Autodromu v Sosnové. Dnes už se ale závody přesouvají na Mladoboleslavsko a také na Liberecko. Pořadatelé připravili pro posádky trať s 12 rychlostními zkouškami o celkové délce 142 kilometrů.

Kromě oficiálního závodu Rally Bohemia, který je zařazen do Mistrovství České republiky, si mohou diváci užívat i závodní veterány, protože se jede také jeden ze závodů Mistrovství České republiky v rally historických automobilů. Letos se opět představili i účastníci Poháru vozů s alternativními pohony. Celkově se tak na závody v Mladé Boleslavi vydalo přes sto posádek.

Sobotní etapa začala slavnostním startem na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi, po němž následovala okruhová rychlostní zkouška Městská, která se jela přímo ulicemi Mladé Boleslavi. Divákům se tak naskytly neobvyklé pohledy na závodní speciály řítící se ulicemi obydleného města.

Pro posádku Klepáč, Řihánek to ale byla nešťastná zkouška. Vyjely totiž ze zatáčky v Pražské ulici a boční částí nabořili lampu. Zastavili se na chodníku o dům. Dvojice ze závodu odstoupila. „Havárie se zraněním, posádka byla odvezena do nemocnice s podezřením na lehčí zranění,“ informovali organizátoři závodu.

Následně se posádky přesunuly na náročné rychlostní zkoušky na Liberecko. Během dne kromě zmiňované dvojice z důvodu nehody odstoupily posádky Zigo a Skocz, Jansa a Adamec či Ocelka a Blažek. Jejich nehody se naštěstí obešly bez zranění. Další posádky musely odstoupit kvůli technickým potížím.

Je tak zřejmé, že adrenalin na Rally Bohemia nechybí. Nedělní etapa se odehraje kompletně na Mladoboleslavsku. Pět minut před devátou dopoledne budou moci zájemci sledovat závodní vozy v Regnerově ulici, o tři minuty později na Staroměstském náměstí, odkud dále zamíří do obcí v okolí Mladé Boleslavi. Znovu projedou Regnerovou ulicí po 12. hodině a přes Staroměstské náměstí. Kolem 14:15 je plánován závěrečný slavnostní ceremoniál na Staroměstském náměstí.

Policie upozorňuje řidiče na možná dopravní omezení jak na Liberecku tak na Mladoboleslavsku.

Dění na Rally Bohemia můžete sledovat živě: