V Praze se poprali dva řidiči. Zdroj: MP Praha

VIDEO: V Praze se poprali dva řidiči kvůli přednosti v jízdě, jeden vytáhl obušek

V Praze 5 se porvali dva řidiči kvůli tomu, že jeden nedal přednost druhému. Zasahovat museli strážníci i hasiči z hasičské zbrojnice.

Neobvyklá rvačka se odehrála v Praze. Do bitky se pustili dva řidiči, jejichž aut si všimla hlídka Městské policie z Prahy 5 na kruhovém objezdu mezi ulicemi Peroutkova a Jinonická. Strážníci přitom spatřili dva muže, kteří se vzájemně fyzicky napadali a přitom upadli do vozovky.

„Jeden z mužů držel v ruce teleskopický obušek. Situace byla nebezpečná nejen pro oba aktéry, ale také pro ostatní projíždějící řidiče. Strážníci oba pomocí hmatů a chvatů oddělili od sebe, obušek jeden ze strážníků odhodil do bezpečné vzdálenosti,“ sdělila mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová.

Na pomoc přišli i hasiči

Na pomoc strážníkům přispěchali i hasiči z protější hasičské zbrojnice. Po uklidnění muži shodně uvedli, že důvodem jejich konfliktu bylo, že 25letý řidič nerespektoval dopravní značení a nedal přednost v jízdě druhému. Pětatřicetiletý muž ho následně vozem zablokoval, a než se mu stačil chybující řidič omluvit, zamířil k jeho vozidlu a s obuškem v ruce ho chytil pod krkem.

„Napadený řidič se obával o své zdraví a začal se aktivně bránit. Výsledkem bylo zhmožděné poranění obličeje, ale lékařské ošetření oba odmítli,“ uvedla Seifertová s tím, že přivolaná státní policie vyhodnotila situaci jako přestupek a nechala dořešení v kompetenci strážníků.

Podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití bylo oznámeno příslušnému úřadu.

VIDEO: Strážníci zasahovali u rvačky řidičů v Praze. (Pro správné přehrání povolte cookies).